Przejdź do treści

Ogłoszenia VII Niedziela zwykła – 19.02.2023

  1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i terenu wokół naszej świątyni paniom Zofii ROSA i Aldonie OSEK
  2. W tym tygodniu, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Popiół przypomina nam, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 9.00 i 16.00 i 17.00 Przypominam także, iż w tym dniu obowiązuje nas post ścisły.
  3. W okresie Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: Drogę krzyżową w piątki o godz. 17.00 oraz Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00.
  4. Dziś zbiórka do puszek na rzecz osób poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.
  5. Dziś zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz ich rodziców na Mszę św. o godzinie 12.30. Po Mszy świętej spotkanie
  6. Do nabycia „Niedziela”, – w której warto przeczytać: „Zjednoczeni w dramacie”; „Wyrwany z mocy diabła” oraz „Gość Niedzielny” a w nim m.in. „Cud pod gruzami”; „Depresja – problem coraz mniej wstydliwy”.Dla dzieci jest już nowy marcowy numer Małego Gościa Niedzielnego z wielkopostną miarką. Są też do nabycia książki – Wszystko o spowiedzi – 10 zł, Przewodnik Wielkanocny – 6 zł,
  7. Z naszej parafialnej rodziny odeszła do wieczności śp. Maria SOŁTYS z Wolicy
  8. Rocznice: + Dominik KOBUS, Marianna ZARZYKA, Czesław CHABROS, Genowefa KOZAK,
  9. Dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości.