Przejdź do treści

Ogłoszenia VI Niedziela zwykła 14.02.2021

 1. Intencje,
 2. Dziękuję, paniom: Teresie MIKOS i Irenie STĘPNIAK za sprzątanie świątyni, oraz panu Mariuszowi GŁOWACKIEMU i Adrianowi GŁOWACKIEMU
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych.
 4. Jednym z największych wyzwań, przed jakimi stoi Kościół i nasza Ojczyzna, jest ochrona trzeźwości. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Niech nasza postawa i zaangażowanie w to dzieło, z pomocą łaski Bożej, przyniesie błogosławione owoce dla Kościoła i całej naszej Ojczyzny.
 5. Ofiary składane dzisiaj do puszek są przeznaczone na rzecz „Funduszu Wschodniego” – pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 6. W tym tygodniu rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. o godz. 9.00 i 16.00 z obrzędem posypania głów popiołem, obowiązuje Post Ścisły, /wierni między 18. a 60. rokiem życia / czyli ilościowy i jakościowy, trzy posiłki w tym jeden do syta, nie spożywamy mięsa /.  Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W kulturze Izraela gest ten był wyrazem wielkiego smutku, żałoby. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy o godz. 17.00. nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu po mszy św. o godz. 9.00
 7. Zbiórka CARITAS do puszek w I, III i VI NIEDZIELĘ Wielkiego Postu – Jałmużna Wielkopostna / Jałmużna Wielkopostna polega na zbiórce ofiar pieniężnych przez cały okres Wielkiego Postu do puszek w parafiach Archidiecezji Lubelskiej.  Zebrane środki finansowe CARITAS przeznaczy na bieżącą działalność jadłodajni Anielska Przystań, w której każdego dnia potrzebujący otrzymują ciepłe posiłki /
 8. Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej raz ich rodziców zapraszam na Mszę św. w przyszłą niedzielę na godzinę 11.00
 9. W przyszłą niedzielę zapraszam Radę Parafialną na krótkie spotkanie po Mszy św. o godzinie 12.00
 10. Na stoliku przy wyjściu są do nabycia „Niedziela”, – w której warto przeczytać: „Ratuj życie”; „Wielki post praktycznie” oraz „Gość Niedzielny” a w nim m.in. „Zacznij od popiołu”; „Pokazywać piękno życia”.Dla dzieci jest jeszcze lutowy numer Małego Gościa Niedzielnego
 11. Z naszej parafialnej rodziny odeszła do wieczności śp. Janina PIECH
 12. Rocznice: + Czesław RACZYŃSKI, Zofia WIEJAK, Janina CHABROS