Przejdź do treści

Ogłoszenia VI Niedziela zwykła 11.02.2024

  1. Dziękuję paniom Elżbiecie OSEMEK i Janinie MACHUL oraz panu Mateuszowi KUBERA za sprzątanie kościoła oraz terenu wokół niego

  2. Do nabycia jest prasa katolicka.  Misyjne Drogi – dwumiesięcznik poświęcony tematowi głoszenia Dobrej Nowiny na wszystkich kontynentach. Dwumiesięcznik prezentuje różnorodność form przekazywania Ewangelii.

  3.  W tym tygodniu, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Popiół przypomina nam, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 9.00 i 16.00. Przypominam także, iż w tym dniu obowiązuje nas post ścisły.

  4. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego ks. abp Stanisław Budzik podjął decyzję o przeprowadzeniu zbiórki pieniężnej na wsparcie osób najbardziej poszkodowanych przez wojnę w Ukrainie. Zbiórka do puszek odbędzie się w Środę Popielcową we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji Lubelskiej.

  1. W okresie Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: Drogę Krzyżową w piątki o godz. 17.00 oraz Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00.

  2. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji chorych i starszych z naszej parafii. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni. Po Mszy św. zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych.

  3. Dziś gościmy przedstawicieli Puławskiego Hospicjum, wraz z kapelanem ks. Krzysztofem CIUPAKIEM. Jak co roku zbierają ofiary do puszek na potrzeby Hospicjum

  1. Spotkanie Rady Duszpasterskiej dziś po Mszy św. o godz. 12.15.

  2. Wspominamy tych, którzy odeszli: + Stanisława PAWELEC, Maria SOŁTYS, Bolesława STRZAŁKOWSKA, Czesław RACZYŃSKI, Zofia WIEJAK

  3. Dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości.