Przejdź do treści

Ogłoszenia VI Niedziela Wielkiego Postu 24.03.2024

Ogłoszenia VI Niedziela Wielkiego Postu 24.03.2024

 1. Dziękuję paniom Honoracie OSEK i Marioli MARUSZAK za sprzątanie kościoła oraz terenu wokół niego

 2. Do nabycia jest prasa katolicka.  Misyjne Drogi – dwumiesięcznik poświęcony tematowi głoszenia Dobrej Nowiny na wszystkich kontynentach. Dwumiesięcznik prezentuje różnorodność form przekazywania Ewangelii.

 3. Zbiórka do puszki przez cały czas trwania Wielkiego Postu na Dzieło Pomocy „ Jałmużna Wielkopostna”

 4. Dziś przeżywamy – Niedzielę Palmową – pamiątkę Uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Podczas Mszy św. błogosławieństwo palm

 5. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, który został ustanowiony w celu przeżycia przez Kościół Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana.

 6. Wielki Czwartek jest pamiątką ustanowienia Mszy św., Najświętszego Sakramentu oraz sakramentu Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy.

 7.  Wielki Piątek jest Pamiątką Męki i Śmierci Chrystusa. Liturgię rozpoczniemy o godz. 17.15 Drogą Krzyżową w kościele a o  godz. 18.00 nastąpi Liturgia Wielkopiątkowa z adoracją krzyża – ofiary składane przy adoracji krzyża będą przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej – następnie przeniesienie Pana Jezusa do grobu i adoracja do 22.00. Pamiętamy, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły.

 8. Wielka Sobota  poświęcenie pokarmów. 

  – w kościele parafialnym w godz. 9.00 , Wolica godz. 9.30, Bronisławka godz. 9.45,

 1. Zachęcam do Adoracji przy Ciemnicy i przy Grobie Pana Jezusa, zarówno w czwartek, piątek po zakończeniu liturgii do godziny 22.00 jak i w sobotę od godz. 9.00 aż do nabożeństw wieczornych. Na pewno każdy z nas ma wiele próśb i dziękczynień do przedstawienia w osobistej modlitwie Bogu.

 2. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę o godzinie 18.00  

 3.  W Niedzielę Zmartwychwstania – rezurekcja z procesją o godz. 6.00. Proszę o przygotowanie orszaku procesyjnego. Msze św. także o godz. 9.00, 11.00 i 12.15

 4.   Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o 9.00; 11.00; i 12.15. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na KUL.

 1. Koniec Wielkiego Postu to sposobna okazja, aby zadbać o krzyże – symbol naszej wiary i nadziei. Znajdują się wszędzie, gdzie toczy się nasze życie: przy drogach, na placach, w przydomowych ogródkach i na innych miejscach. Kiedy będziemy świętować triumf Krzyża, niech te, obok których przechodzimy, na które spoglądamy, będą zadbane, odnowione, a ich otoczenie wysprzątane.

 2. Proszę o zgłaszanie chorych, którzy chcą skorzystać ze spowiedzi i komunii świętej przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego. Odwiedziny planowane są na wtorek 26 marca od godziny 10.30

 3. Caritas Archidiecezji Lubelskiej rozprowadza baranki wielkanocne.  Cena – 12 zł

 1. Wspominamy tych, którzy odeszli: + Józef SKRZYPIEC, Henryk SUMOREK, Krystyna AFTYKA, Julian AFTYKA, Mariusz AFTYKA

 2. Dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości.