Przejdź do treści

Ogłoszenia V Niedziela zwykła 04.02.2024

 1. Dziękuję paniom Ewie SKOWRONEK, Klaudii i Magdzie SKOWRONEK za sprzątanie kościoła oraz terenu wokół niego

   

 2. Do nabycia jest prasa katolicka.  Misyjne Drogi – dwumiesięcznik poświęcony tematowi głoszenia Dobrej Nowiny na wszystkich kontynentach. Dwumiesięcznik prezentuje różnorodność form przekazywania Ewangelii.

   

 3. Dziś I niedziela miesiąca lutego. Adoracja Najświętszego Sakramentu – dyżur eucharystyczny pełni Choszczów, ”

   

 4.  W następną niedzielę 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes pielgrzymują chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

   

 5.  Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy

 6. W naszym kościele w następną niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji chorych i starszych z naszej parafii. Serdecznie pros o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni. Po Mszy św. zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych.

 7. W przyszłą niedzielę w naszej świątyni będziemy gościli przedstawicieli Puławskiego Hospicjum, wraz z kapelanem ks. Krzysztofem CIUPAKIEM. Jak co roku będą zbierać ofiary do puszek na potrzeby Hospicjum

 8. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.15

   

 9. Wspominamy tych, którzy odeszli: + Józef STĘPNIAK, Wacław SOBIESIEK, Joanna CHRZAN, Konrad MIZIUŁA

   

 10. Dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości.