Przejdź do treści

Ogłoszenia V Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2024 1. Dziękuję paniom Annie MRÓZ i Józefie WIŚNIEWSKIEJ oraz Jakubowi MRÓZ za sprzątanie kościoła oraz terenu wokół niego

 2. Do nabycia jest prasa katolicka.  Misyjne Drogi – dwumiesięcznik poświęcony tematowi głoszenia Dobrej Nowiny na wszystkich kontynentach. Dwumiesięcznik prezentuje różnorodność form przekazywania Ewangelii.

 3. Zbiórka do puszki przez cały czas trwania Wielkiego Postu na Dzieło Pomocy „ Jałmużna Wielkopostna

 4. W tym tygodniu Droga Krzyżowa będzie sprawowana poza kościołem we środę po Mszy św. o godzinie 16.00 – przejdziemy Choszczów. Proszę zabrać ze sobą świece. Proszę Radnych o przygotowanie krzyża oraz chętnych do niesienia krzyża. Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00.

 5. Dziękuje paniom Grażynie KOBUS i Agacie CHABROS za przygotowywanie posiłków podczas rekolekcji a także podczas odwiedzin pielgrzymów z Kurowa

 1. W następną niedzielę przeżywać będziemy – Niedzielę Palmową – pamiątkę Uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Podczas Mszy św. błogosławieństwo palm

 2. Koniec Wielkiego Postu to sposobna okazja, aby zadbać o krzyże – symbol naszej wiary i nadziei. Znajdują się wszędzie, gdzie toczy się nasze życie: przy drogach, na placach, w przydomowych ogródkach i na innych miejscach. Kiedy będziemy świętować triumf Krzyża, niech te, obok których przechodzimy, na które spoglądamy, będą zadbane, odnowione, a ich otoczenie wysprzątane.

 3. 22 marca (piątek) na terenie obozu koncentracyjnego na Majdanku, po raz 24. odbędzie się nabożeństwo drogi krzyżowej. Hasłem przewodnim będą słowa „Uczono: Nie ma Miłości”. Rozpoczęcie modlitwy o godz. 18.00 przy Pomniku-Bramie. Patronat duchowy nad wydarzeniem objął Abp Stanisław Budzik, który zaprasza do wspólnej modlitwy.

 4. Proszę o zgłaszanie chorych, którzy chcą skorzystać ze spowiedzi i komunii świętej przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego. Odwiedziny planowane są na wtorek 26 marca od godziny 10.30

 5.  Caritas Archidiecezji Lubelskiej rozprowadza baranki wielkanocne.  Cena – 12 zł

 1. Wspominamy tych, którzy odeszli: + Jadwiga CHABROS, Eugeniusz STĘPNIAK, Wiesław CHABROS, Henryk CHABROS, Apolonia, NAKONIECZNA, Józefa AFTYKA

 2. Dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości.