Przejdź do treści

Ogłoszenia IV Niedziela zwykła 28.01.2024

 1. Dziękuję paniom Helenie CHABA i Janinie SZEWCZYK oraz panom Czesławowi CHABA i Marianowi SZEWCZYKOWI za sprzątanie kościoła oraz terenu wokół niego

 2. Do nabycia jest prasa katolicka.  Misyjne Drogi – dwumiesięcznik poświęcony tematowi głoszenia Dobrej Nowiny na wszystkich kontynentach. Dwumiesięcznik prezentuje różnorodność form przekazywania Ewangelii.

 3. Dziś zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godzinie 9.00

 4. Dziś zbiórka do puszek na pomoc chorym na trąd.

 5.  W piątek 2 dzień lutego – obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane w polskiej tradycji świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w naszej parafii o 9.00,16.00 i 17.00. Na Mszach świętych będzie miało miejsce błogosławieństwo świec zwanych gromnicami. Dawniej wystawiano je zapalone w oknach podczas burz oraz wkładano w dłonie konających. Zwyczaj ten nawiązuje do Chrystusa – Światłości świata. Mimo że święto to ma charakter Pański, w tradycji polskiej otrzymało silny charakter Maryjny; Chrystus jest Światłością świata, oświecającą nasze ciemne drogi, na których przewodniczy nam Jezusowa Matka. Jest to zarazem I piątek miesiąca lutego. Odwiedziny chorych od godziny 10.30, spowiedź przed każdą Mszą św.

 6. Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia konsekrowanego, ustanowionym przez Jana Pawła II w 1997 roku. Naszą modlitwą ogarniamy osoby oddane w szczególny sposób na wyłączną służbę Bogu w licznych zgromadzeniach żeńskich i męskich. Prosimy w tym dniu dobrego Boga o liczne i święte powołania. Ofiary składane na tace będą przeznaczone na zakony kontemplacyjne. W tym dniu przypada też 26 rocznica święceń biskupich naszego Biskupa Mieczysława Cisło – pamiętajmy w naszych modlitwach o pasterzu naszej Archidiecezji.

 7. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca, spowiedź przed każdą Mszą św. Po Mszy o godzinie 16.30 nabożeństwo

 8. W przyszłą niedzielę wypada I niedziela miesiąca lutego. Adoracja Najświętszego Sakramentu – dyżur eucharystyczny pełni Choszczów,

 9. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00

 10. Za tydzień w niedzielę zostanie przedstawione sprawozdanie z minionego 2023 roku

 11. Wspominamy tych, którzy odeszli + Alina CHABROS, Marianna WOJTASZEK, Stefan OGÓREK, Marianna KOZAK, ks. Franciszek RZĄD, Władysław TRYBUŁA, Marian PISKORSKI

 12. Dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości.