Przejdź do treści

Ogłoszenia IV Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2023

 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i terenu wokół naszej świątyni paniom Ewie RODAK i Marcie RYDZ
 2. Zbiórka CARITAS do puszek podczas Wielkiego Postu – Jałmużna Wielkopostna
 3. W tym i następnym tygodniu Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie sprawowane w środę o godzinie 17.00. W przyszłym tygodniu Droga Krzyżowa będzie sprawowana poza kościołem – przejdziemy przez Choszczów. Proszę Radnych o przygotowanie krzyża oraz chętnych do niesienia krzyża. Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00.
 4. Dziś zapraszam dzieci przygotowujące się do I komunii świętej i ich rodziców na Mszę św. o godzinie 12.00.
 5. Zwyczajem lat ubiegłych proszę o zbieranie ofiar na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
 6. W zakrystii do nabycia są baranki wielkanocne, do koszyczka ze święconką. Cena baranków wielkanocnych to 10 zł. Połowa z tej sumy będzie przeznaczona na pomoc dla Ukrainy.
 7. W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele także jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt prócz Boga nad tym darem nie ma władzy. Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. Ofiary składane na tace będą przeznaczone na rzecz Funduszu Obrony Życia – Dom Samotnej Matki w Lublinie. 
 8. Z soboty na niedzielę zmiana czasu z zimowego na letni, śpimy o godzinę krócej, a więc przesuwamy zegarki o godzinę do przodu. Msze św. będą odprawiane według nowego czasu.
 9. W przyszła niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godzinie 9.00
 10. Do nabycia są „Niedziela”, – w której warto przeczytać: „ Alfabet myśli Franciszka” i „ Bliżej życia z wiarąoraz „Gość Niedzielny” a w nim m.in. „Kościół na peryferiach „ oraz „ Jeden po drugim „.  Dla dzieci jest jeszcze marcowy numer Małego Gościa Niedzielnego z wielkopostną miarką.  Są też do nabycia książki – Wszystko o spowiedzi – 10 zł, Przewodnik Wielkanocny – 6 zł,
 11. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Konrada MIZIUŁY
 12. + Henryk CHABROS, Apolonia NAKONIECZNA, Józefa AFTYKA. Józef SKRZYPIEC, Henryk SUMOREK

/ ks. Władysław, ks. Franciszek, ks. Andrzej /

 1. Dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości.