Przejdź do treści

Ogłoszenia IV Niedziela Wielkanocna 08.05.2022

 1. Dzisiejszą niedzielą, która jest nazywana niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna się w całym kościele katolickim tydzień modlitw o powołania do służby Bożej. W naszych wspólnych i indywidualnych modlitwach polecamy Bogu sprawę powołań kapłańskich i zakonnych (szczególnie z naszej społeczności parafialnej), aby nigdy nie zabrakło tych, którzy będą głosić słowem i przykładem naukę Bożą prowadzącą ludzi do zbawienia.
 2. Dziękuję paniom Teresie MIKOS i Monice PIECH za sprzątanie kościoła oraz terenu wokół świątyni oraz panu Lucjanowi PIECHOWI za koszenie trawy
 3. Na naszej parafialnej stronie została uruchomiona nowa zakładka informacyjna dotycząca zmarłych, pojawiła się także zakładka Transmisja Mszy św., która umożliwia osobom starszym, będącym w kwarantannie, czy też izolacji, oraz wszystkim chorym, a także mieszkańcom naszej Parafii przebywającym poza granicami łączność z naszym kościołem parafialnym, proszę o składanie deklaracji związanych z mogiłami na naszym cmentarzu
 4. Dziś ofiary z tacy są przeznaczone na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie
 5. Zapraszam na nabożeństwa majowe przez cały miesiąc maj w niedzielę i święta po Mszy świętej o godzinie 9.00, w dni powszednie po Mszy świętej o godzinie 18.00
 6. W najbliższy piątek Nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. o godzinie 17.00
 7. Poświęcenie pól w przyszłą niedzielę – Wolica 15.00, Bronisławka – 15.30, Choszczów i Marianka 16.00, Dęba, Paluchów, Węgielnica 16.30, Posiołek 16.45  W miejscach poświęceń będzie tylko modlitwa w intencji urodzajów, natomiast Msza św. w intencji mieszkańców WOLICY i z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej na czas prac polowych oraz obfite plony będzie sprawowana o godzinie 18.00 w kościele.  
 8. W przyszłą niedzielę zapraszam dzieci przygotowujące się do I komunii świętej oraz ich rodziców na Mszę świętą o godzinie 11.00
 9. W przyszłą niedzielę spotkanie po Mszy o godz. 11.00 dzieci i rodziców, które będą obchodzić Rocznicę I Komunii świętej
 10. Do nabycia jest „Niedziela”, – w której warto przeczytać: „Czy umiesz słuchać Boga?”; „Pierwsza spowiedź dziecka”, oraz „Gość Niedzielny” a w nim m.in. „Czy grozi nam głód?” dzisiaj kolejna płyta CD z Księgami Mądrościowymi. Dla dzieci jest majowy numer Małego Gościa Niedzielnego z magnesem z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego.  
 11. Rocznice: + Stanisław STĘPNIAK, Aleksander CHABROS, Adela PIECH, Marianna SKOWRONEK, Józef PRÓCHNIAK, Tadeusz KOZAK, Marianna PRÓCHNIAK, Henryka OSEK, Józef PYRZ, Bolesław MAŃKO, Władysława CHABROS
 12. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości.