Przejdź do treści

Ogłoszenia IV Niedziela Adwentu 24.12.2023

  1. Dziękuję mieszkańcom Dęby i Paluchowa za sprzątanie naszej świątyni
  2. Do nabycia jest prasa katolicka.  Misyjne Drogi
  3. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne „CARITAS”.
  4. Dziś Wigilia Bożego Narodzenia, o godzinie 12.15 zostanie odprawiona Msza Święta zbiorowa w intencji tych zmarłych, których najbardziej nam będzie brakowało przy stole wigilijnym. Można tych zmarłych zgłaszać w zakrystii.
  5. Wieczorem zasiądziemy do wspólnego stołu wigilijnego, aby spotkać się w gronie najbliższych w duchu pokoju, miłości i nadziei. Rozpocznijmy tą naszą wieczerzę wigilijną od wspólnej modlitwy: Ojcze Nasz; Zdrowaś Mario; Wierzę w Boga; odczytaniem urywka Ewangelii według św. Łukasza 2,1-14; zaśpiewaniem kolędy – „Wśród nocnej ciszy” i złożenia sobie życzeń dzieląc się opłatkiem, dopiero później możemy zasiąść do stołu wigilijnego. Przy wspólnej kolacji starajmy się nie podawać napojów alkoholowych, niech to będzie wyjątkowy czas, podczas którego razem śpiewajmy kolędy i przygotowujemy się na tą szczególną noc, która jest pamiątką narodzin Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Uroczysta Msza św. – zwana Pasterką – rozpocznie się w naszej parafii o godz. 22.00. Ofiary, które zostaną złożone na tacę będą przeznaczone na Fundusz obrony życia – dom samotnej matki w Lublinie. 
  6. Jest już dostępny specjalnie wydany album wszystkich kościołów w naszym i przyległych dekanatach. Album jest wyjątkową pamiątką dla wszystkich mieszkańców naszej parafii. W historii parafii nie było i już pewnie nie będzie takiego ujęcia całości. Jest to księga udokumentowana wiary tych, którzy przyczynili się do powstania naszej świątyni, dla tych, dla których jest to już historia. Cena 120 zł.
  7. Bardzo dziękuje za pomoc w rozniesieniu opłatka Radzie Parafialnej i za wszystkie złożone ofiary:

 

 

 

  1. Plan wizyty duszpasterskiej:

 

– środa 27.12 / 9.00 / – Węgielnica oraz Dęba od państwa Hanny                                               i Jana CHABROSÓW – do państwa Ewy i Andrzeja KĘSIKÓW

 

– czwartek 28.12 / 9.00 / – Granice, Chabrosówka oraz Dęba od państwa Aliny  i Jana ROJKÓW do państwa Krystyny i Jerzego CHABROSÓW

 

– piątek 29.12 / 9.00 / – Choszczów PRAWA strona od pana Stefana STĘPNIAKA – do  pana Jana MAŃKO

 

– sobota 30.12 / 9.00 / – Choszczów lewa strona od pani Wacławy OCHAL  – do państwa MIKOSÓW

 

  1. Wspominamy w modlitwie tych, którzy odeszli: + Kazimierz GAWDA, Waleria POCZEK, Czesław OSEK, Adela RACZYŃSKA, Eugeniusz WYSKWAR, Tadeusz SUSZEK, Stanisław SUMOREK, Stefan STRZAŁKOWSKI, Marianna BINGORAJ
  • Dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości.