Przejdź do treści

Ogłoszenia III Niedziela Adwentu 17.12.2023

 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i terenu wokół naszej świątyni paniom Krystynie CHABROS i Katarzynie SEKITA
 2. Do nabycia jest prasa katolicka.  Misyjne Drogi
 3. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne „CARITAS”.
 4. Msze św. Roratnie będą sprawowane w naszej świątyni w czasie Adwentu w każdy czwartek o godzinie 6.30 i w każdy piątek o godzinie 16.00.
 5. Dziś odbywa się w naszej świątyni kiermasz na rzecz Przedszkola w Kurowie
 6. Proszę o zgłaszanie chorych, którzy chcieliby skorzystać z sakramentu pokuty i eucharystii przed świętami. Odwiedziny są planowane w środę XII.
 7. W wigilię Bożego Narodzenia, która w tym roku wypada w Niedzielę, o godzinie 12.15 zostanie odprawiona Msza Święta zbiorowa w intencji tych zmarłych, których najbardziej nam będzie brakowało przy stole wigilijnym. Można tych zmarłych zgłaszać w zakrystii.
 8. Najbliższa niedziela IV Adwentu przypada w wigilię Bożego Narodzenia, dlatego też Msze św. będą odprawiane w kościele parafialnym o 9.00; 11.00 i 12.15. Wieczorem zasiądziemy do wspólnego stołu wigilijnego, aby spotkać się w gronie najbliższych w duchu pokoju, miłości i nadziei. Rozpocznijmy tą naszą wieczerzę wigilijną od wspólnej modlitwy: Ojcze Nasz; Zdrowaś Mario; Wierzę w Boga; odczytaniem urywka Ewangelii według św. Łukasza 2,1-14; zaśpiewaniem kolędy – „Wśród nocnej ciszy” i złożenia sobie życzeń dzieląc się opłatkiem, dopiero później możemy zasiąść do stołu wigilijnego. Przy wspólnej kolacji starajmy się nie podawać napojów alkoholowych, niech to będzie wyjątkowy czas, podczas którego razem śpiewajmy kolędy i przygotowujemy się na tą szczególną noc, która jest pamiątką narodzin Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Uroczysta Msza św. – zwana Pasterką – rozpocznie się w naszej parafii o godz. 22.00. Ofiary, które zostaną złożone na tacę będą przeznaczone na Fundusz obrony życia – dom samotnej matki w Lublinie. 
 9. Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać specjalnie wydany album wszystkich kościołów w naszym i przyległych dekanatach. Album jest wyjątkową pamiątką dla wszystkich mieszkańców naszej parafii. W historii parafii nie było i już pewnie nie będzie takiego ujęcia całości. Jest to księga udokumentowana wiary tych, którzy przyczynili się do powstania naszej świątyni, dla tych, dla których jest to już historia. Cena będzie oscylowała w granicach 110 zł.
 • Wspominamy w modlitwie tych, którzy odeszli: + Czesław KOZAK, Genowefa MATRASZEK, Justyna KOBUS, Stefan LALAK, Stanisław PACZEK, Józef PIECH, Stanisław OKOŃ, Józef SKWAREK, Józef OSEK
 • Dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości.