Przejdź do treści

Ogłoszenia II Niedziela zwykła 14.01.2024

 1. Dziękuję paniom Marcie OGÓREK i Elżbiecie STĘPNIAK za sprzątanie kościoła i terenu wokół niego

 2. Do nabycia jest prasa katolicka.  Misyjne Drogi

 3. Jest jeszcze dostępny specjalnie wydany album wszystkich kościołów w naszym i przyległych dekanatach. Album jest wyjątkową pamiątką dla wszystkich mieszkańców naszej parafii. W historii parafii nie było i już pewnie nie będzie takiego ujęcia całości. Jest to księga udokumentowana wiary tych, którzy przyczynili się do powstania naszej świątyni, dla tych, dla których jest to już historia. Cena 120 zł.

 4. Dziś po Mszy św. o godz. 12.15 zostaną przedstawione Jasełka w wykonaniu dzieci i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Przybysławicach – zapraszam

 5. Od 18-25 stycznia będzie trwał w całym Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niestrudzenie o potrzebie tej modlitwy podczas swojego długiego pontyfikatu przypominał Święty Jan Paweł II. – „W imię Jezusa proszę o wspólne chrześcijańskie świadectwo. Europa potrzebuje nas wszystkich zebranych solidarnie wokół Krzyża i Ewangelii”. W to nawoływanie Kościoła włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w budowanie jedności, w dzieło ekumenizmu. 

 6. W najbliższą niedzielę 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w następny poniedziałek 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa i serdeczna pamięć.

 7. W następną niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na rzecz Seminarium Duchownego w Lublinie

 8. Plan wizyty duszpasterskiej;

sobota – 20 .01Marianka, Posiołek i Paluchów

 1. Z naszej parafialnej rodziny odeszła do wieczności śp. Kazimiera Teodora MISIUREK z Choszczowa. Msza św. pogrzebowa będzie sprawowana we wtorek o godzinie 13.00

 2. Wspominamy tych, którzy odeszli + Janina RACZYŃSKA, Teodora KOBUS, Krystyna ROSA, Roman TRYBUŁA, Jan KOZAK, Henryk MIKOS, Aleksandra MARUSZAK, Stanisław KUTA

 3. Dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości.