Przejdź do treści

Ogłoszenia II Niedziela Wielkiego Postu 13.03.2022

 1. Dziękuję paniom Mariannie i Dorocie KOBUS za sprzątanie naszej świątyni
 2. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową po Mszy św. o godz. 16.00, a w niedzielę rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 9.00.Nie żałujmy czasu i odwagi, by pokazać, że mocno trwamy przy Chrystusowym Krzyżu – znaku zbawienia.
 1. W Wielkim Poście odpust zupełny może uzyskać każdy wierny, który albo sam odprawi nabożeństwo Drogi Krzyżowej, albo zjednoczy się pobożnie z nabożeństwem Drogi Krzyżowej sprawowanym przez Ojca św. i bezpośrednio przekazanym za pomocą telewizji lub radia. Odpust zupełny, jeden raz w tygodniu Wielkiego Postu może również uzyskać wierny, o ile weźmie udział w nabożeństwie Gorzkich Żali w jakimkolwiek kościele. Zawsze jednak podstawowymi warunkami odpustu jest stan łaski uświęcającej i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu
 1. Na czas wielkiego postu została wystawiona jest puszka Jałmużna Wielkopostna
 2. Dzisiejsza niedziela to dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami, ofiary zebrane do puszek będą przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny
 3. Dziś zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców na Mszę św. o godzinie 12.00
 4. Dzisiejsze ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie
 5. W najbliższą sobotę spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania o godzinie 10.30
 6. Na naszej parafialnej stronie została uruchomiona nowa zakładka informacyjna dotycząca zmarłych, pojawiła się także zakładka Transmisja Mszy św., która umożliwia osobom starszym, będącym w kwarantannie, czy też izolacji, oraz wszystkim chorym, a także mieszkańcom naszej Parafii przebywającym poza granicami łączność z naszym kościołem parafialnym
 7. Prośba Dyrektora Caritas Archidiecezji Lubelskiej:

Wszyscy boleśnie przeżywamy wojnę na Ukrainie. Jesteśmy stale skierowani ku naszym braciom ze wschodu. Na bieżąco otrzymujemy informacje, czego najbardziej potrzebują. Dlatego chcemy zorganizować pomoc dla tamtejszych rodzin. Bardzo prosimy, aby osoby pragnące wspomóc naszych braci Ukraińców przygotowały w najbliższych dniach ok. 20 kilogramową paczkę żywnościową, zapakowaną w pudło tekturowe. Niech znajdą się w niej:
• trwałe, długoterminowe produkty żywnościowe: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, sól, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, owoce / warzywa w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.
• kosmetyki i środki czystości: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci (raczej w rozmiarach 3-4-5), płyny do prania, płyny do mycia naczyń. Dołączmy do niej osobisty list zawierający słowa wsparcia i zapewnienia o naszej modlitwie. Tak przygotowane paczki trafią w całości do poszczególnych rodzin na Ukrainie. Najbliższy transport wyruszył we wtorek 01.03.2022r. Przygotujmy te paczki tak, jak sami chcielibyśmy taką paczkę, w podobnych okolicznościach otrzymać.
Składamy serdeczne podziękowania za waszą otwartość, życzliwość i chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Pamiętajmy o nieustannej modlitwie za naszych braci i pokój na świecie. Gotowe paczki prosimy dostarczać do siedziby Caritas Archidiecezji Lubelskiej, ul. Unii Lubelskiej 15. W razie potrzeby prosimy o kontakt z sekretariatem: tel. 81 532 95 71.
Dla ułatwienia, takie paczki można składać w sali parafialnej  do przyszłej niedzieli

 1. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „PRO MISSIO” we współpracy z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadza w naszym dekanacie zbiórkę elektroodpadów. 23 marca o godz. 16.00 jest planowany odbiór z naszej parafii. Dlatego od 15 marca będziemy przy garażach od strony ulicy składować te elektrośmieci. Na stolikach są specjalne folderki, które można sobie pobrać, informujące jaki sprzęt elektryczny i elektroniczny będzie można oddać.  
 2. Rocznice: + Janina CHABROS, Jan OGÓREK, Teodora KĘSIK, Jadwiga CHABROS, Eugeniusz STĘPNIAK, Wiesław CHABROS
 3. Do nabycia są „Niedziela”, – w której warto przeczytać: „Papież dziękuje Polakom”; „Dziś specjalny dodatek Podaj rękę Ukrainie” oraz „Gość Niedzielny” a w nim m.in. „Hakerzy na wojnie”; „Wielki Post – droga do wolności”. Dzisiaj jest także dodatkowo GOŚĆ EXTRA – poświęcony Ojcu PIO w cenie 10 zł. Dla dzieci jest marcowy numer Małego Gościa Niedzielnego.   
 4. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości. Niech Pan Bóg obdarza wszystkich swoimi łaskami