Przejdź do treści

Ogłoszenia II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 03.01.2021

  1. Dziękuję, za sprzątanie kościoła paniom – Iwonie MAŃKO, Karolinie MAŃKO, Zuzi MAŃKO
  2. Dziś I niedziela miesiąca – dyżur Choszczów
  3. W środę Uroczystość Trzech Króli – , Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 16.00. Na Mszę św. o godz. 16.00 zapraszam pierwszą część mieszkańców Bronisławki od państwa Urszuli i Sławomira KOZAKÓW do państwa Krystyny i Józefa KWAŚNYCH.  Tego dnia w kościołach święcona jest kreda, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw piszemy K+M+B. W ogóle to prawidłowy zapis na naszych drzwiach powinien wyglądać tak: C + M + B 2021 (tudzież inny rok). Znaczy to „Christus Mansionem Benedicat” – czyli „Niech Chrystus błogosławi ten dom (mieszkanie)” (niektórzy tłumaczą to: „Chryste błogosław temu domowi/mieszkaniu”) . Ofiary w tym dniu składane na tacę będą przeznaczone na rzecz misji.
  4. W piątek odwiedziny chorych od godziny 10.30
  5. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 16.00 zapraszam drugą część mieszkańców BRONISŁAWKI – od pani Zofii PĘKALA do państwa Teresy i Pawła PYRZÓW. Proszę ze sobą zabrać wodę do poświecenia. Msza św. będzie sprawowana w intencji mieszkańców z prośbą o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku. Jest to zastępcza forma wizyty kolędowej. Każda rodzina otrzyma na pamiątkę obrazek kolędowy i książeczkę.
  6. Rocznice: + Zenon KUNA, Józef JANEK, Genowefa KOBUS,