Przejdź do treści

Ogłoszenia II Niedziela Adwentu – 10.12.2023

 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i terenu wokół naszej świątyni paniom Małgorzacie STRÓŻEK i Anecie DĄBROWSKIEJ
 2. Do nabycia jest prasa katolicka.  Misyjne Drogi
 3. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne „CARITAS”.
 4. Msze św. Roratnie będą sprawowane w naszej świątyni w czasie Adwentu w każdy czwartek o godzinie 6.30 i w każdy piątek o godzinie 16.00, w tym tygodniu wyjątkowo o godzinie 17.00.
 5. Dziś, jak co roku gościmy w naszej świątyni przedstawicieli Puławskiego Hospicjum, / sianko na stół wigilijny /, którzy prowadzą zbiórkę do puszek na rzecz Puławskiego Hospicjum
 6. W następną niedzielę będzie w naszej świątyni kiermasz na rzecz Przedszkola w Kurowie
 7. Proszę o zgłaszanie chorych, którzy chcieliby skorzystać z sakramentu pokuty i eucharystii przed świętami. Odwiedziny są planowane w środę XII.
 8. W Wigilię Bożego Narodzenia, która w tym roku wypada w Niedzielę, o godzinie 12.15 zostanie odprawiona Msza Święta zbiorowa w intencji tych zmarłych, których najbardziej nam będzie brakowało przy stole wigilijnym. Można tych zmarłych zgłaszać w zakrystii.
 9.  Drogi księże Krzysztofie !

W imieniu całej naszej wspólnoty parafialnej przyjmij serdeczne  podziękowanie za trud przeprowadzenia tych rekolekcji, które dzisiaj kończymy. Dziękujemy, że głosząc Słowo Boże pod natchnieniem Ducha Świętego, wprowadziłeś nas w czas Adwentu, w którym szczególnie mamy zwrócić uwagę relację miedzy ludźmi, by stawać się autentycznymi świadkami wiary i Ewangelii Chrystusa. Dziękując Ci za Twoją obecność pośród nas, życzymy jednocześnie, abyś w swojej dalszej posłudze kapłańskiej nieustannie doświadczał Bożej miłości i łaski, która niech spływa na Ciebie przez dobroć i serdeczności tych do których zostałeś posłany. Święty Krzysztof, Twój patron, a także Matka Kościoła, patronka naszej wspólnoty, niech wypraszają Ci to, co potrzebne na każdy dzień życia; aby Twoja wiara umacniała się, a miłość do Boga i ludzi, ciągle wzrastała. Bóg zapłać i Szczęść Boże!

 • Z naszej parafialnej rodziny odeszła śp. Helena ALEKSANDROWICZ
 1. Wspominamy w modlitwie tych, którzy odeszli: + Krystyna PIECH, Eugeniusz CHRZAN, Genowefa Helena PYRZ, Janina KWAŚNA, STANISŁAW KUNA
 2. Dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości.