Przejdź do treści

Ogłoszenia 30 niedziela zwykła 19.10.2023

 

 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i terenu wokół naszej świątyni paniom Katarzynie ORLIK, Urszuli PRÓCHNIAK oraz Oliwii PRÓCHNIAK
 2. Bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy zechcieli wspomóc naszą inwestycję rozdzielenia instalacji elektrycznej poprzez złożenie ofiary. Zachęcam do wspierania tej inwestycji
 3. Dzisiaj w kościołach (poza katedrami), które zostały konsekrowane, obchodzona jest uroczystość poświęcenia kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku szczególnie uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to jakby dzień imienin kościoła. Tego dnia obchodzony jest odpust parafialny. Natomiast dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Boga, aby był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu.
 4. Dziś zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godzinie 9.00. Módlmy się za Papieża, aby pełniąc swoją misję z pomocą Ducha Świętego, nadal towarzyszył w wierze powierzonej mu trzodzie
 5. Dziś zebranie Rady Parafialnej po Mszy św. o godzinie 12.15
 6. Dziękuję za ofiarność i serce tym wszystkim, którzy zechcieli wspomóc Kuchnię Brata Alberta w Lublinie, która służy bezdomnym za złożone dary, owoce, warzywa, przetwory
 7. Na cmentarzu jest postawiony duży kontener na śmieci organiczne, zbliża się coroczna Uroczystość Wszystkich Świętych, proszę o porządkowanie grobów najbliższych, proszę też o zachowanie podstawowych zasad porządku, by nie wrzucać wszystkiego razem, bądźmy rozsądni w kupowaniu zniczy i różnych wiązanek. Nie zarzucajmy pomników naszych bliskich zmarłych tym wszystkim, bo to nie od tego zależy zbawienie tych dusz. Tylko nasza postawa, czyste serca, komunia święta i modlitwa ofiarowana w intencji tych zmarłych jest najlepszym darem dla Nich
 8. W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, we czwartek Dzień Zaduszny. Plan nabożeństw 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze św. o godzinie 9.00 i 11.00, po Mszy św. o godzinie 11.00 procesja na cmentarz i nabożeństwo na cmentarzu, w Dzień Zaduszny – 2 listopada – Msze św. o godzinie 9.00 i 11.00, nabożeństwo na cmentarzu o godzinie 12.15
 9. Przypominam iż, wierni, którzy nawiedzą pobożnie cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować odpust zupełny w dniach od 1 do 8 listopada. Warunkiem uzyskania tego odpustu jest odmówienie „Ojcze Nasz” i „Wierzę w Boga” oraz wypełnienie takich warunków jak przystąpienie do sakramentu pokuty, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencji Ojca Świętego
 10. Proszę o czytelne wypełnianie kartek wypominkowych i zwrot w oryginalnej kopercie oraz do nie składania ich na tacę ale do specjalnie przygotowanej skrzynki, która jest umieszczona przy ołtarzu. Modlitwa za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych będzie odbywała się wg ustalonego porządku:

Wolica – 05.11.2023 – 15.30 – różaniec, 16.00 – Msza św.,

Bronisławka 12.11.2023 – 15.30 – różaniec, 16.00 – Msza św.,

Choszczów i Marianka 19.11.2023 – 15.30 – różaniec, 16.00 – Msza św.

Dęba, Paluchów, Posiołek 26.11.2023 – 15.30 – różaniec, 16.00 – Msza św.  

 1. W I piątek miesiąca odwiedziny chorych od godziny 10.30, spowiedź od godziny 15.30, w I sobotę miesiąca spowiedź od godziny 15.30, po Mszy św. o godz. 16.00 – Nabożeństwo I soboty miesiąca
 2. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godzinie 9.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu – dyżur eucharystyczny pełni Wolica
 3. Do nabycia jest prasa katolicka.  „Gość Niedzielny”. Dla dzieci polecam Małego Gościa Niedzielnego. Są też do nabycia „ Misyjne Drogi „ – „Misyjne Drogi” to prawie stustronicowy dwumiesięcznik wydawany od 1983 r. w Poznaniu przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Czasopismo przybliża Czytelnikowi tematy misyjne i ukazuje pracę misjonarzy, ze szczególnym uwzględnieniem Oblatów. W „Misyjnych Drogach” znajdziesz wiadomości z życia Kościoła, reportaże, komentarze znanych publicystów, a także dodatek dla najmłodszych – „Misyjne Dróżki Dreptaka Nóżki”.
 4. Wspominamy w modlitwie tych, którzy odeszli: + Stefan CHABROS, Andrzej ROSA, Mieczysław MIKOS, Stanisława MICHALCZAK
 5. Dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości.