Przejdź do treści

Ogłoszenia 28.05.2023-Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i terenu wokół naszej świątyni rodzicom dzieci przystępujących dziś po raz pierwszy do I Komunii św.
 2. Przypominam, że mija czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej, do której jesteśmy zobowiązani na mocy przykazania kościelnego. Nadchodząca niedziela, kiedy będziemy celebrować Zesłanie Ducha Świętego, jest ostatnią niedzielą Wielkanocy. Przygotujmy się na jak najlepsze przyjęcie Trzeciej Osoby Trójcy Świętej, czerpiąc zwłaszcza wzór z Apostołów zgromadzonych wokół Maryi na modlitwie w Wieczerniku.
 3. Dziś Uroczystość I Komunii Świętej o godzinie 11.00
 4. Dziś Msza święta w kościele w intencji zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych i spoczywających na naszym cmentarzu o godzinie 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o godzinie 17.15. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania
 5. Dziś zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godzinie 9.00
 6. Jutro święto Matki Kościoła. W naszej parafii będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową o godzinie 12.00. Mszę św. w intencji Parafian będzie sprawował ks. Proboszcz Wiesław NOWICKI z Rudna. Proszę Radę Parafialną o zorganizowanie procesji, zapraszam dzieci do niesienia wstążek, poduszek i dziewczynki do sypania kwiatów
 7. W piątek – I piątek miesiąca czerwca, odwiedziny chorych od godziny 10.30, spowiedź od godziny 17.30
 8. W sobotę – I sobota miesiąca czerwca, spowiedź od godziny 17.30, Nabożeństwo I soboty miesiąca po Mszy św. o godzinie 18.00
 9. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca czerwca, wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godzinie 9.00, dyżur eucharystyczny pełni Dęba
 10. Do nabycia jest prasa katolicka. „Gość Niedzielny” a w nim m.in.  W mowie pożegnalnej wygłoszonej w Wieczerniku Jezus obiecuje przyjście Ducha Świętego, który będzie kontynuował Jego dzieło na ziemi. Nazywa Go „innym Parakletem”. Ks. Rafał Bogacki wyjaśnia, dlaczego innym i dlaczego Parakletem?. Dla dzieci jest nowy czerwcowy numer Małego Gościa Niedzielnego z patronami roku 2023.          
 11. Bóg zapłać za indywidualne ofiary i wpłaty na wymianę drzwi.
 12. Wspominamy w modlitwie tych, którzy odeszli: + Marian CHABROS, Henryk SKOWRONEK, Władysława KOZAK, Michał CHABROS, Krzysztof KUTA, Jan WIEJAK, Elżbieta MIZIUŁA
 13. Dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości.