Przejdź do treści

Ogłoszenia 25.04.2021

  1. Dzisiejszą niedzielą, która jest nazywana niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna się w całym kościele katolickim tydzień modlitw o powołania do służby Bożej. W naszych wspólnych i indywidualnych modlitwach polecamy Bogu sprawę powołań kapłańskich i zakonnych (szczególnie z naszej społeczności parafialnej), aby nigdy nie zabrakło tych, którzy będą głosić słowem i przykładem naukę Bożą prowadzącą ludzi do zbawienia.
  2. Dziękuję pani Anecie ROLI i panu Pawłowi SUMORKOWI za sprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni
  3. W sobotę rozpoczyna się miesiąc Maj – a z nim tradycyjne majówki. Zapraszam na nabożeństwa majowe przez cały miesiąc maj w ciągu tygodnia na godz. 18.30 zaś w niedziele i uroczystości po Mszy św. o godzinie 9.00
  4. W ramach akcji prowadzonej przez MSWiA „Bezpieczna Wielkanoc” są przekazane nieodpłatnie maseczki ochronne jednorazowe i płyny dezynfekcyjne do wszystkich parafii naszej Archidiecezji. Gdyby ktoś potrzebował można sobie takie maseczki pobrać ze stolika w nawie wejściowej.
  5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca maja. Nabożeństwo I soboty miesiąca połączone z Nabożeństwem Majowym, spowiedź po Mszy św. o godzinie 18.00
  6. W sobotę spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania o godz. 13.00
  7. Najbliższa niedziela to I niedziela miesiąca maja. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z rozważaniem Słowa Bożego. Na zakończenie nabożeństwa i Mszy św. otrzymamy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Dyżur eucharystyczny – Dęba. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na rzecz Seminarium Duchownego w Lublinie. W przyszłą niedzielę zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicami na godzinę 11.00, po Mszy Św. Odbędzie się krótkie spotkanie dla dzieci, które chciałyby należeć do Dziecięcego Kółka Różańcowego
  8. Na stoliku do nabycia jest „Niedziela”, – w której warto przeczytać: „Eksperci Kościoła o szczepionkach przeciw COVID-19”; „Kto chce dziś być księdzem?”,oraz „Gość Niedzielny” a w nim m.in. „Światło dla duszy” „Teologicznie o pandemii, czyli jak czytać ten znak czasu”. Dla dzieci jest nowy majowy już numer Małego Gościa Niedzielnego z obrazem św. Józefa
  9. Rocznice: + Teresa RACZYŃSKA, , Mieczysław KĘSIK, Józef DUDEK, Emilia BUTRYN, Stanisława BIAŁEK, Waldemar PISKORSKI, Krystyna STANIAK, Filomena BUTRYN