Przejdź do treści

Ogłoszenia 18.10 – XXIX Niedziela zwykła

 

 1. Została uruchomiona strona internetowa naszej parafii http://parafiadeba.pl
 2. Dziękuję za zrobienie porządku wokół świątyni, oraz sprzątanie kościoła paniom Teresie SKWAREK, Wioletcie CHABA, Oliwii CHABA i Julii CHABA
 3. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę są przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie
 4. W związku z sytuacją epidemiczną oraz ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych Arcybiskup Metropolita Lubelski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i świętanakazane wszystkim wiernym archidiecezji lubelskiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy świętej nie jest obciążona grzechem.

Dyspensa obowiązuje od niedzieli 18 października do odwołania.

 

 1. Korzystających z dyspensy zachęcamydo udziału we Mszy świętej w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych. Zachęcamy również, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, a także do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne i internetowe.

 

 1. Zbliża się listopad, miesiąc, kiedy wspominamy naszych bliskich zmarłych. Zostały wyłożone kartki wypominkowe. Proszę o czytelne wypełnianie kartek wypominkowych oraz podpisanie miejscowości Za 2 tygodnie uroczystości Wszystkich Świętych oraz Wszystkich Wiernych Zmarłych, apeluję o zachowanie czystości na cmentarzu, został dostawiony duży kontener,  do którego należy wrzucać wszystkie odpady organiczne, oprócz tego kontenera na cmentarzu znajdują się dwa mniejsze pojemniki na plastiki i szkło

 

 1. Spotkania przygotowujące młodzież do sakramentu bierzmowania oraz dzieci do sakramentu I Komunii św. zostają zawieszone do odwołania
 2. W związku z obostrzeniami wprowadzonymi w kraju w naszym kościele mogą przebywać jednocześnie 32 osoby
 3. Trwa miesiąc październik poświęcony Matce Bożej Różańcowej, Nabożeństwo Różańcowe w naszym kościele jest sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godzinie 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godzinie 9.00

 

 1. Dzisiejszą niedzielą w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Podczas modlitw różańcowych będziemy polecali te intencje. To stosowny czas abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Tydzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj ofiary składane na tacę, są przeznaczone na rzecz Misji. Zaś ofiary składane do puszek na Papieskie Dzieła Dziecięctwa Misyjnego.
 2. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz utrzymania parafii.
 3. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Do nabycia są kalendarze Maryjne na rok 2021, cena 6 zł
 4. Rocznice: Henryka BANASZEK, Eugeniusz CHABROS, Edward OCHAL, Zuzanna PASEK
 5. Dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę, Niech nam Pan Bóg wszystkim błogosławi, dobrego Dnia Pańskiego