Ogłoszenia 14 Niedziela zwykła 09.07.2023

1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i terenu wokół naszej świątyni paniom Jadwidze JANEK, Bożenie MISIUREK, Barbarze MISIUREK oraz panom Ryszardowi JANEK i Stanisławowi MISIUREK za koszenie trawy
  2. Dziękuję mieszkańcom Dęby za odnowienie i konserwację krzyża przy naszym cmentarzu parafialnym
  3. W czwartek 13-sty dzień lipca, zapraszam na kolejne nabożeństwo fatimskie na godz. 18.30
  4. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy tym roku 4 sierpnia. Do 26 lipca będą przyjmowane zapisy w parafii. W tym roku będzie możliwość zapisów na pielgrzymkę drogą elektroniczną. Szczegóły na stronie internetowej pielgrzymka Lublin. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pielgrzymów, którzy z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w całej pielgrzymce wprowadzamy wariant pielgrzymowania pod hasłem „Ile możesz”. Codziennie z Lublina autokar będzie dowoził pielgrzymów na szlak pielgrzymkowy. Zapisy na ten wariant pielgrzymowania tylko drogą elektroniczną. Szczegóły na stronie http://pielgrzymka.lublin.pl/Zachęcamy młodzież, dorosłych a nawet dzieci pod opieką dorosłych, by skorzystali z tej formy rekolekcji w drodze. Zachęcam również do wsparcia funduszu solidarnościowego „Idę z Tobą” w ten sposób konkretny pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej Częstochowskiej. W zakrystii bądź w kancelarii parafialnej można podać swoja intencję.
  5. Do nabycia jest prasa katolicka. Gość Niedzielny” a w nim m.in. „Nieznane wypowiedzi bł. Ks. Jerzego Popiełuszki”. Dla dzieci jest wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego.   Są też kolorowanki dla dzieci w cenie promocyjnej 5 zł oraz książka – Wszystko o Świętym Józefie – także w cenie promocyjnej – 10 zł. Są także do nabycia książki: Panie pozostań z nami -kompendium wiedzy o Eucharystii, omówiona punkt po punkcie liturgia Mszy świętej,  w cenie 5 zł, Prymas Tysiąclecia w komiksie w cenie 20 zł, Wojna Polsko – Bolszewicka w komiksie – 20 zł i Wielka wyprawa Stanisława Kostki w komiksie – 20 zł
  6. Wspominamy w modlitwie tych, którzy odeszli: + Kazimierz AFTYKA, Krzysztof KOBUS, Roman STRÓŻEK, Stanisław STĘPNIAK, Tadeusz USAREK, Stanisława KUNA, Paweł SIEKLICKI, Mirosław RACZYŃSKI
  7. Dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.