Przejdź do treści

Ogłoszenia 09.05.2021

  1. Dziękuję paniom Katarzynie ORLIK i Karolinie KUTA za sprzątanie naszej świątyni
  2. Najbliższa niedziela jest Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego, Uroczystość została przełożona z czwartku.
  3. Zapraszam na nabożeństwa majowe przez cały miesiąc maj w ciągu tygodnia na godz. 18.30 zaś w niedziele i uroczystości po Mszy św. o godzinie 9.00
  4. W ramach akcji prowadzonej przez MSWiA „Bezpieczna Wielkanoc” są przekazane nieodpłatnie maseczki ochronne jednorazowe i płyny dezynfekcyjne do wszystkich parafii naszej Archidiecezji. Gdyby ktoś potrzebował można sobie takie maseczki pobrać ze stolika w nawie wejściowej.
  5. We czwartek 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Nasze serca skierujemy do Pani Fatimskiej. Ona w swoich objawieniach trojgu portugalskich pastuszków prosiła o modlitwę i pokutę za grzeszników, a dla uproszenia pokoju na świecie – o nabożeń­stwo do Jej Niepokalanego Serca. Wiemy, jak bardzo orędzie fatimskie związane jest z naszym narodem. Przypomnijmy, że pierwsze obja­wienie w Fatimie miało miej­sce dokładnie 13 maja 1917 roku. Zapraszam na nabożeństwo Fatimskie na godz. 18.30.
  6. W sobotę spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania o godz. 13.00
  7. Na ławkach wyłożone są kartki wypominkowe, na Mszę św. na cmentarzu w przeddzień odpustu parafialnego. Msza św. będzie sprawowana w niedzielę 23.05. 2021 r. o godzinie 18.00
  8. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci, które chciałyby należeć do Dziecięcego Kółka Różańcowego
  9. Przy ołtarzu na stoliku do nabycia jest „Niedziela”, – w której warto przeczytać: „Trzeba być znakiem sprzeciwu – z czym zmaga się Abp Jędraszewski?”; „To nabożeństwo zmieni świat”, oraz „Gość Niedzielny” a w nim m.in. „Starość nie jest chorobą, a seniorzy nie są ciężarem, lecz bogactwem społeczeństwa i Kościoła” „Czas Polaka wkurzonego”. Dla dzieci jest nowy majowy już numer Małego Gościa Niedzielnego z obrazem św. Józefa
  • Rocznice: + Marianna SKOWRONEK, Józef PRÓCHNIAK, Tadeusz KOZAK, Marianna PRÓCHNIAK, Henryka OSEK, Józef PYRZ, Czesław MAŃKO, Władysława CHABROS, Stefania JANEK