Przejdź do treści

Ogłoszenia 08.01.2023

  1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i terenu wokół niego paniom Annie MRÓZ, Honoracie OSEK i panu Markowi OSKOWI
  2. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego,ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.
  3. Dzisiaj na Mszy św. o 9.00 zostanie zaprzysiężona nowa rada duszpasterska. Życzymy im dużo sił i wytrwałości na pracę służebną w naszej wspólnocie parafialnej. Byłej Radzie Duszpasterskiej dziękujemy za wspaniałą współpracę, wszelkie przejawy zaangażowania, inicjatywy i zrealizowane przedsięwzięcia.
  4. Dziś zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godzinie 9.00, Za wychowawców– Módlmy się, aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa zamiast rywalizacji i wspierając przede wszystkim wrażliwych młodych ludzi.
  5. Dzisiejsza niedziela kończy też okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego też świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.
  6. Do nabycia są czasopisma katolickie „Niedziela”, oraz „Gość Niedzielny”. Dla dzieci jest styczniowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz numer Niedzieli z zeszłego tygodnia w połowie ceny
  7. Rocznice: + Genowefa KOBUS, Edward STANIAK, Edward MICHNA , Jan KUNA, Stanisława GAWDA, Józef ZARZYKA
  8. Dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości.
  9. Plan Wizyty Duszpasterskiej

– wtorek 10.01 / 9.00 / – Bronisławka – od państwa Urszuli i Sławomira KOZAKÓW

                                             – państwa Marty i Waldemara RYDZÓW

– środa  11.01 / 9.00 / – Bronisławka – od pani Jadwigi MACIAK

                                             – państwa Teresy i Pawła PYRZÓW

– czwartek 12.01 / 9.00 / – Choszczów PRAWA strona od pana Stefana STĘPNIAKA

                                                –  pana Jana MAŃKO

– piątek 13.01 / 9.00 / – Choszczów lewa strona od pani Wacławy OCHAL

                                        –  państwa MIKOSÓW

– sobota 14.01 / 9.00 / – Marianka, Posiołek, Paluchów