Przejdź do treści

Ogłoszenia 04.06.2023

 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i terenu wokół naszej świątyni Halinie CHABROS, Dominice MIZIUŁA, Barbarze CIEŚLA oraz Romanowi CIEŚLA
 2. Dziś I niedziela miesiąca czerwca, wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godzinie 9.00, dyżur eucharystyczny pełni Dęba
 3. Dziękuję raz jeszcze wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania naszej Uroczystości Odpustowej, Radzie Parafialnej, dzieciom I Komunijnym i ich rodzicom, panu Organiście, panu Stanisławowi, paniom przygotowującym posiłek i wszystkim za obecność
 4. Najważniejszym wydarzeniem obecnego tygodnia jest Uroczystość Bożego Ciała.Z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej procesji eucharystycznej z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu a szczególnie o pokój na Ukrainie. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Msze św. o godz. 9.00 i 12.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone będą na stypendia dla młodzieży uzdolnionej przyznane przez Centrum Jana Pawła II w Lublinie. Po Mszy św. o godz. 9.00 rozpocznie się procesja Eucharystyczna w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji, do pomocy zapraszam , dzieci I komunijne w strojach do sypania kwiatków. Proszę Radę Parafialną o zorganizowanie procesji. W tym roku procesja przejdzie przez Choszczów. Proszę o przygotowanie czterech ołtarzy
 5. W następną niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na rzecz Seminarium Duchownego w Lublinie.
 6. W przyszłą niedzielę Rocznica I Komunii Świętej. Spotkanie dzieci z klas czwartych. Spotkanie we środę po Mszy świętej o godzinie 18.00. Spowiedź w piątek o godzinie 18.45
 7. Do nabycia jest prasa katolicka. „Gość Niedzielny” a w nim m.in. „Młodzi i znajomość historii – jest się czym martwić.”.  Dla dzieci jest nowy czerwcowy numer Małego Gościa Niedzielnego z patronami roku 2023.   
 8. W sobotę 17 czerwca, w godz. 10.00-15.30 odbędzie się XI Ogólnopolska Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Serdecznie zapraszamy na tę pielgrzymkę szafarzy oraz duszpasterzy i prosimy o modlitwę w ich intencji, aby umocnieni na duchu gorliwie podejmowali zadania dla dobra wspólnoty parafialnej. Więcej informacji na stronie lso-diecezja-lublin.pl w zakładce „wydarzenia”.     
 9. Wspominamy w modlitwie tych, którzy odeszli: + Jan WIEJAK, Elżbieta MIZIUŁA
 10. Bóg zapłać za indywidualne ofiary i wpłaty na wymianę drzwi.
 11. Dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości.