Przejdź do treści

Ogłoszenia 03.05 – Czwarta Niedziela Wielkanocna

  1. Dziękuję za sprzątanie świątyni oraz koszenie trawników i zrobienie porządku wokół kościoła panu Tadeuszowi ZARZYCE oraz Państwu Katarzynie i Karolowi WÓJCIAKOM
  2. Została uruchomiona strona internetowa naszej parafii http://parafiadeba.pl
  3. Zostały zmienione zasady uczestnictwa w liturgii. W naszej świątyni podczas nabożeństw może przebywać 17 osób. Proszę zajmować miejsca w odległości min. 2 m od siebie. Uczestnicy liturgii powinni mieć zakryte usta i nos
  4. Rozpoczął się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę i uroczystości po Mszy św. o godz. 9.00. W związku z tym zadbajmy o nasze krzyże i kapliczki przydrożne
  5. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. o godz. 9.00 do godz. 11.00
  6. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej racji będziemy prosili Boga, aby i w naszej wspólnocie parafialnej znaleźli się chętni do pracy w Kościele, bo żniwo jest wielkie, ale robotników coraz mniej.
  7. Jutro w liturgii wspominamy św. Floriana patrona strażaków, hutników i koksowników, kominiarzy, garncarzy, piekarzy, we środę 06 maja przypada święto – św. Apostołów Filipa i Jakuba, 08 maja obchodzimy uroczystość św. Stanisława, biskupa, męczennika – , głównego patrona Polski i Archidiecezji Lubelskiej. Tego dnia odpust zupełny może uzyskać wierny, który nawiedzając w tym dniu Bazylikę św. Stanisława pobożnie odmówi Ojcze nasz i Wierzę w Boga. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz utrzymania parafii.
  9. Rocznice: + Bolesław AFTYKA, Teodozja OGÓREK, Tadeusz MAŃKA, Józef KUNA, Stanisław STĘPNIAK, Aleksander CHABROS, Adela PIECH, Marianna SKOWRONEK, Józef PRÓCHNIAK