Przejdź do treści

Ogłoszenia 02.04.2023 Niedziela Palmowa

 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i terenu wokół naszej świątyni paniom Teresie PYRZ, Marii KOPACZ, Kamili KOPACZ i Iwonie OSEK
 2. Zbiórka CARITAS do puszek podczas Wielkiego Postu – Jałmużna Wielkopostna
 3. Dziś I niedziela miesiąca kwietnia, po Mszy świętej o godzinie 9.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu – dyżur eucharystyczny pełni Wolica,
 4. Dziś Niedziela Palmowa– pamiątka Uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Podczas Mszy św. błogosławieństwo palm
 5. Dzisiaj przypada 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Zapraszam na godz. 21.00 ze świecami. Obok krzyża przy kościele odmówimy wspólnie różaniec w intencji wrogów kościoła świętego a szczególnie tych, którzy chcą podważyć świętość Jana Pawła II o opamiętanie i nawrócenie. Zakończymy naszą modlitwę Apelem Jasnogórskim ok. 21.37.  
 6. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, który został ustanowiony w celu przeżycia przez Kościół Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana.
 7. Wielki Czwartek jest pamiątką ustanowienia Mszy św., Najświętszego Sakramentu oraz sakramentu Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy.
 8. Wielki Piątek jest Pamiątką Męki i Śmierci Chrystusa. Liturgię rozpoczniemy o  17.15 Drogą Krzyżową w kościele a o  godz. 18.00 nastąpi Liturgia Wielkopiątkowa z adoracją krzyża – ofiary składane przy adoracji krzyża będą przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej – następnie przeniesienie Pana Jezusa do grobu i adoracja do 22.00. Pamiętamy, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły.
 9. Wielka Sobota poświęcenie pokarmów. Porządek poświęcenia pokarmów:

– w kościele parafialnym w godz. 9.00 I 11.00 , : Wolica godz. 9.30, Bronisławka godz. 10.00, Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godzinie 20.00. Proszę przynieść ze sobą świece

 1. Zachęcam do Adoracji przy Ciemnicy i przy Grobie Pana Jezusa, zarówno w piątek jak i w sobotę od godz. 9.00 aż do nabożeństw wieczornych. Na pewno każdy z nas ma wiele próśb i dziękczynień do przedstawienia w osobistej modlitwie Bogu.
 2. W Niedzielę Zmartwychwstania – rezurekcja z procesją o godz. 6.00. Proszę o przygotowanie orszaku procesyjnego. Msze św. także o godz.11.00  i 12.00.
 3. Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o 9.00; 11.00; i 12.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na KUL.
 4. Dziś odbywa się przy naszej świątyni Kiermasz Wielkanocny, przed i po każdej Mszy świętej
 5. Zbiórka ministrantów w czwartek o godzinie 11.00
 6. Do nabycia jest „Niedziela”, – w której warto przeczytać: „Jak przekazać dzieciom wiarę?”, ”Przepisy na świąteczne potrawy”oraz „Gość Niedzielny” a w nim m.in. „Jego i nasze przejście – Wielki Tydzień ”, „Dlaczego trzeba się modlić za żywych i umarłych?.  Dla dzieci jest kwietniowy numer Małego Gościa Niedzielnego.  
 7. Są też do nabycia książki – Wszystko o spowiedzi – 10 zł, Przewodnik Wielkanocny – 6 zł,
 8. + Henryk SUSZEK, Aleksander SOKOŁOWSKI, Janina STACHYRA, Kazimierz SUSZEK, Marianna MACIAK, Edward KUTA, Eugeniusz JANEK, Stanisław KĘSIK, Kazimiera BUTRYN, Michał MARUSZAK, Wiesław MIZURA

/ ks. Władysław, ks. Franciszek, ks. Andrzej /

 1. Dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości