Przejdź do treści

Zesłanie Ducha Świętego 2021

 1. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego wyglądu naszej świątyni i terenu wokół niej, Sławomirowi, Małgorzacie, Karolinie STRÓŻKOM,  Krystynie i Jarosławowi USARKOM, Joannie, Tadeuszowi i Kacprowi AFTYKOM
 2. Zapraszam na nabożeństwa majowe przez cały miesiąc maj w ciągu tygodnia na godz. 18.30 zaś w niedziele i uroczystości po Mszy św. o godzinie 9.00
 3. Obchodzimy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Odpust zupełny może uzyskać każdy wierny, który w kościele lub kaplicy pobożnie będzie uczestniczyć w uroczystym śpiewie lub recytacji hymnu Veni Creator. O godzinie 17.15 Rozpoczniemy modlitwę różańcową za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych na naszym cmentarzu. Natomiast o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w int. zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych oraz w intencji zmarłych spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu. Od godz. 17.15 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi, przyjedzie dwóch księży . Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, tych, którzy nie byli jeszcze u spowiedzi i Komunii Św. Wielkanocnej.
 4. Jutro będziemy przeżywać w naszej parafii Uroczystość odpustową Matki Kościoła. Msza św. zawiązana z odpustem o godz. 12.00 wraz z procesją. Proszę Radę Parafialną o zorganizowanie procesji, dziewczynki do sypania kwiatów oraz chłopców do niesienia poduszeczek
 5. Dziękuję pani Alinie SZEWCZYK, za piękną kompozycję kwiatową, ułożenie kwiatów. Takie bukiety a nawet jeszcze ładniejsze, pani może przygotować na każdą uroczystość, czy to ślub, rocznica.
 6. W ramach akcji prowadzonej przez MSWiA „Bezpieczna Wielkanoc” są przekazane nieodpłatnie maseczki ochronne jednorazowe i płyny dezynfekcyjne do wszystkich parafii naszej Archidiecezji. Gdyby ktoś potrzebował można sobie takie maseczki pobrać ze stolika w nawie wejściowej.
 7. We środę obchodzimy Dzień Matki. Naszym ziemskim matkom jesteśmy winni dozgonną wdzięczność za życie, wychowanie i wszelki trud. Pamiętajmy, że zawsze pozostaniemy dłużnikami naszych rodzicielek, okażmy im naszą wdzięczna pamięć modlitewną. Niech to będzie również dzień wdzięczności Bogu, że dał nam Maryję za matkę.
 8. W czwartek spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania po nabożeństwie majowym
 9. Na ławkach wyłożone są kartki wypominkowe, na Mszę św. na cmentarzu w przeddzień odpustu parafialnego. Msza św. będzie sprawowana dziś  o godzinie 18.00
 • Na stoliku do nabycia jest „Niedziela”, – w której warto przeczytać: „Charyzmatycy – nadzieja czy problem?”; „Jak działa Duch Św.?”,oraz „Gość Niedzielny” a w nim m.in. „Potrzebujemy Ducha Świętego, by zrozumieć, co Bóg chce nam dziś powiedzieć przez trudny czas pandemii czy problemy wewnątrz Kościoła” „Dzisiaj jest dodatek o Prymasie Wyszyńskim. Dla dzieci jest jeszcze majowy numer Małego Gościa Niedzielnego .
 • Rocznice: Jan OWCZAREK, Krystyna DUDEK, Teodora SZLENDAK, Feliks PRÓCHNIAK, Stanisława OCHAL, Marian CHABROS