Przejdź do treści

Ogłoszenia Wniebowstąpienie Pańskie 12.05.2024 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i terenu wokół niego paniom Grażynie GRUDZIE i Bogumile CIOŁEK

 2. Dziś poświęcenie pól w Wolicy o godzinie 17.00.

 3. Dziękuję p. Radnym za zrobienie porządku na cmentarzu, za koszenie trawy i przeprowadzoną segregację, Radni nie są od sprzątania cmentarza, wszyscy są odpowiedzialni za porządek na cmentarzu i segregację odpadów

 4.  Jutro 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Nasze serca skierujemy do Pani Fatimskiej. Ona w swoich objawieniach trojgu portugalskich pastuszków prosiła o modlitwę i pokutę za grzeszników, a dla uproszenia pokoju na świecie – o nabożeń­stwo do Jej Niepokalanego Serca. Wiemy, jak bardzo orędzie fatimskie związane jest z naszym narodem. Pierwsze obja­wienie w Fatimie miało miej­sce dokładnie 13 maja 1917 roku. Zapraszam na nabożeństwo Fatimskie na godz. 18.30.  

 5. Zapraszam na nabożeństwa majowe przez cały miesiąc maj w niedzielę i święta po Mszy świętej o godzinie 9.00, w dni powszednie po Mszy świętej o godzinie 18.00

 6. Za tydzień, w niedzielę 19 maja w naszym kościele dzieci przystąpią do I Komunii św. na Mszy św. o godzinie 11.00

 7. Za tydzień, w poniedziałek, w drugi dzień Zielonych świąt będziemy w naszej świątyni przeżywać odpust ku czci Matki Kościoła, w dzień poprzedzający, tradycją jest modlitwa za naszych bliskich zmarłych, na ławkach są wyłożone kartki wypominkowe, proszę je wypełniać czytelnie i zwracać do wystawionej skrzynki. Msza święta w intencji zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych będzie sprawowana w przyszłą niedzielę o godzinie 18.00, podobnie jak w zeszłym roku w naszym kościele. Będzie poprzedzona modlitwą różańcową, która rozpocznie się o godzinie 17.15. Będzie można skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

 8. Przypominam, że mija czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej, do której jesteśmy zobowiązani na mocy przykazania kościelnego. Nadchodząca niedziela, kiedy będziemy celebrować Zesłanie Ducha Świętego, jest ostatnią niedzielą Wielkanocy. Przygotujmy się na jak najlepsze przyjęcie Trzeciej Osoby Trójcy Świętej, czerpiąc zwłaszcza wzór z Apostołów zgromadzonych wokół Maryi na modlitwie w Wieczerniku.

 1. Z naszej parafialnej rodziny odszedł do wieczności śp. Czesław SKOWRONEK – msza św. w int. zmarłego w poniedziałek o godzinie 12.00

 1. Wspominamy tych, którzy odeszli: + Henryk OSEK, Józef PYRZ, Czesław MAŃKO, Władysława CHABROS, Stefania JANEK, Henryk Nakonieczny, Witold PIECH

 2. Dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości.