Przejdź do treści

Ogłoszenia V Niedziela zwykła 07.02.2021

  1. Dziękuję, za sprzątanie kościoła państwu Monice i Lucjanowi PIECHOM
  2. Dzisiaj I niedzielą miesiąca lutego. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z rozważaniem Słowa Bożego PO Mszy św. o godz. 9.00. Dyżur eucharystyczny pełni Wolica
  3. We czwartek 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes pielgrzymują chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.
  4. Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godzinie 11.00 zapraszam osoby chore i samotne Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni. Po Mszy św. zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych.
  6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Fundusz Wschodni
  7. Na stoliku przy wyjściu są do nabycia „Niedziela”, – w której warto przeczytać: „Wiarę należy traktować poważnie”; „Ludzie są po to by ich kochać” oraz „Gość Niedzielny” a w nim m.in. „Na czym polega różnica między rezygnacją z uporczywej terapii a eutanazją?”; „Dlaczego coraz więcej dzieci i młodzieży wymaga pomocy psychiatry dziecięcego?”.Dla dzieci jest nowy lutowy numer Małego Gościa Niedzielnego 
  8. Rocznice: + Janina SKOWRONEK, Stanisława PAWELEC, Bolesława STRZAŁKOWSKA