Przejdź do treści

Ogłoszenia V Niedziela zwykła 06.02.2022

 1. Dziękuję państwu Agacie i Jarosławowi AFTYKA za sprzątanie świątyni.
 2. Dziękuję grupie dekoracyjnej, która przygotowywała wystrój świątyni na Boże Narodzenie za demontaż dekoracji
 3. Dzisiejsza niedziela jest I niedzielą miesiąca lutego. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Dyżur eucharystyczny pełni Dęba. Na zakończenie nabożeństwa i Mszy św. otrzymamy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 4. W piątek 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes pielgrzymują chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.
 5. Odwiedziny chorych są w piątek od godziny 10.30
 6. W naszym kościele w następną niedzielę 13 lutego podczas Mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji chorych i starszych z naszej parafii. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni. Po Mszy św. zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych.
 7. W przyszłą niedzielę zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz rodziców na Mszę św. o godzinie 12.00
 8. Do nabycia są „Niedziela”, – w której warto przeczytać: „Jak skutecznie chronić uczucia religijne?”; „Katolik i ateista – dwa światy” oraz „Gość Niedzielny” a w nim m.in. „Czy chrzestni pójdą do lamusa?”; „Ukraina – czas próby”. Dla dzieci jest nowy lutowy numer Małego Gościa Niedzielnego.   
 9. Na naszej parafialnej stronie została uruchomiona nowa zakładka informacyjna dotycząca zmarłych
 10. Rocznice: + Janina SKOWRONEK, Stanisława PAWELEC
 11. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości. Niech Pan Bóg obdarza wszystkich swoimi łaskami.