Przejdź do treści

Ogłoszenia V Niedziela zwykła 05.02.2023

  1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i terenu wokół naszej świątyni paniom Halinie NOWAK, Magdalenie NOWAK, Elżbiecie SIEKLICKIEJ oraz panom Sławomirowi SIEKLICKIEMU i Karolowi SIEKLICKIEMU za odśnieżanie
  2. Dziś I niedziela miesiąca, po Mszy św. o godzinie 9.00  adoracja Najświętszego Sakramentu, – dyżur eucharystyczny pełni Dęba.
  3. W sobotę 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes pielgrzymują chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata. Podczas Mszy św. o godzinie 17.00 zostanie udzielony sakrament Namaszczenia chorych. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.
  4. W przyszłą niedzielę spotkanie Rady Parafialnej / ubiegła, nowa /, po Mszy św. o godzinie 12.30
  5. Do nabycia „Niedziela”, – w której warto przeczytać: „Gdy dziecko nie chce chodzić na religię”; „Nawrócona modelka” oraz „Gość Niedzielny” a w nim m.in. „Czy żałoba jest nie modna?”; „Półtora procent szansy”. Dla dzieci jest nowy lutowy numer Małego Gościa Niedzielnego.
  6. Rocznice: + Janina SKOWRONEK,
  7. Dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości.