Przejdź do treści

Ogłoszenia V Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023

 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i terenu wokół naszej świątyni paniom Krystynie PĘKALA i Bożena RYDZ
 2. Zbiórka CARITAS do puszek podczas Wielkiego Postu – Jałmużna Wielkopostna
 3. Zmiana tajemnic różańcowych dziś po Mszy św. o godzinie 9.00. Módlmy się o większe propagowanie kultury rezygnacji z przemocy, do której prowadzi coraz rzadsze używanie broni, zarówno przez państwa, jak i przez obywateli
 4. W tym tygodniu Droga Krzyżowa będzie sprawowana poza kościołem we środę po Mszy św. o godzinie 16.30 – przejdziemy Choszczów. Proszę zabrać ze sobą świece. Proszę Radnych o przygotowanie krzyża oraz chętnych do niesienia krzyża. Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00.
 5. We czwartek odwiedziny chorych od godziny 10.30. Proszę o zgłoszenia. Nie będzie odwiedzin chorych w I piątek miesiąca kwietnia, gdyż jest to Wielki Piątek
 6. Zwyczajem lat ubiegłych proszę o zbieranie ofiar na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
 7. Zostały zamontowane nowe antywłamaniowe drzwi pomiędzy plebania a kościołem oraz w kotłowni. Koszt – 9700 zł. Koszty mamy pokryć do końca miesiąca marca. Nie mamy takiej sumy w kasie parafialnej, dlatego proszę o wsparcie.
 8. W zakrystii do nabycia są baranki wielkanocne, do koszyczka ze święconką. Cena baranków wielkanocnych to 10 zł. Połowa z tej sumy będzie przeznaczona na pomoc dla Ukrainy.
 9. W przyszłą sobotę pierwsza sobota miesiąca Kwietnia. Spowiedź przed Mszą św. o godzinie 19.00. Nabożeństwo I soboty miesiąca po Mszy św. o godzinie 19.00
 10. W następną niedzielę przeżywać będziemy – Niedzielę Palmową– pamiątkę Uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Podczas Mszy św. błogosławieństwo palm
 11. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca kwietnia, po Mszy świętej o godzinie 9.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu – dyżur eucharystyczny pełni Wolica,
 12. W przyszłą niedzielę „ cicha taca „ na potrzeby naszej świątyni,
 13. Koniec Wielkiego Postu to sposobna okazja, aby zadbać o krzyże – symbol naszej wiary i nadziei. Znajdują się wszędzie, gdzie toczy się nasze życie: przy drogach, na placach, w przydomowych ogródkach i na innych miejscach. Kiedy będziemy świętować triumf Krzyża, niech te, obok których przechodzimy, na które spoglądamy, będą zadbane, odnowione, a ich otoczenie wysprzątane.
 14. Do nabycia jest Niedziela – „ Dobra spowiedź czyli jaka ? ” , Gość Niedzielny – „ Dlaczego otruto ks. Blachnickiego ? „. Dla dzieci jest już nowy kwietniowy numer Małego Gościa Niedzielnego.
 15. Są też do nabycia książki – Wszystko o spowiedzi – 10 zł, Przewodnik Wielkanocny – 6 zł,
 16. + Krystyna AFTYKA, Julian AFTYKA, Mariusz AFTYKA, Henryk JANKOWSKI, Barbara SUMOREK,

/ ks. Władysław, ks. Franciszek, ks. Andrzej /

 1. Dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości.

Komunikat Metropolity Lubelskiego

Z inicjatywy Lubelskiej Solidarności odbędzie się w Niedzielę Palmową, 2 kwietnia, Papieski Marsz Wdzięczności. W 18. rocznicę odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca, chcemy dziękować za osobę i dzieło wielkiego i świętego Papieża.

Uczestnicy marszu zbiorą się o godzinie 14.00 przy kościele Świętej Rodziny, pod krzyżem papieskim, przy ul. Jana Pawła II 11.

O godzinie 14.15 wyruszą ulicami: Jana Pawła II, Filaretów, Głęboką, Sowińskiego, Radziszewskiego, Łopaciń-skiego – do kościoła akademickiego.

O 15.30 rozpocznie się Msza Święta w kościele akademickim Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Niech liczny udział mieszkańców Lublina i archidiecezji w tym marszu będzie znakiem naszej wdzięczności za osobę i dzieło Świętego Jana Pawła II i wyrazem wierności Jego dziedzictwu. Papież Polak był, jest i pozostanie dla nas duchowym autorytetem, nauczycielem wiary i orędownikiem u Boga w niebie.

      Polećmy za jego wstawiennictwem wszystkie ważne sprawy Kościoła i Ojczyny Chrystusowi, który przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie odkupił nas i wyzwolił.                                  

                                                     Wasz biskup Stanisław

 

Lublin, 24 marca 2023 r.