Przejdź do treści

Ogłoszenia V Niedziela Wielkiego Postu 03.04.2022

 1. Dziękuję paniom Hannie MAŃKO, Karolinie MAŃKO, Zuzannie MAŃKO oraz Aleksandrowi i Igorowi MAŃKO za sprzątanie naszej świątyni oraz odśnieżanie
 2. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową po Mszy św. o godz. 17.30, a w niedzielę rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 9.00.Nie żałujmy czasu i odwagi, by pokazać, że mocno trwamy przy Chrystusowym Krzyżu – znaku zbawienia.
 3. Dziś zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00, – MÓDLMY SIĘ, ABY ZAANGAŻOWANIE PRACOWNIKÓW SŁUŻBYB ZDROWIA W OPIEKĘ NAD OSOBAMI CHORYMI I STQARSZYMI, SZCZEGÓLNIE W KARAJACH NAJUBOŻSZYCH, BYŁO WSPIERANE PRZEZ RZĄDY I LOKALNE WSPÓLNOTY -, dziś także  „ cicha taca „ na potrzeby naszego kościoła, po Mszy św. o godz. 9.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, dyżur Eucharystyczny pełni Wolica
 4. W zakrystii są jeszcze baranki wielkanocne rozprowadzane przez Caritas w cenie po 7 zł. Połowa z tej sumy będzie przeznaczona na pomoc uchodźcom z Ukrainy. 
 5. Na naszej parafialnej stronie została uruchomiona nowa zakładka informacyjna dotycząca zmarłych, pojawiła się także zakładka Transmisja Mszy św., która umożliwia osobom starszym, będącym w kwarantannie, czy też izolacji, oraz wszystkim chorym, a także mieszkańcom naszej Parafii przebywającym poza granicami łączność z naszym kościołem parafialnym, proszę o składanie deklaracji związanych z mogiłami na naszym cmentarzu
 6. W następną niedzielę przeżywać będziemy – Niedzielę Palmową – pamiątkę Uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Podczas Mszy św. błogosławieństwo palm
 7. Zapraszamy do udziału w tradycyjnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w piątek, 8 kwietnia 2022 r. na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku w Lublinie. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00. Tegorocznym hasłem będą słowa Ewangelii św. Jana: “Aby byli jedno”z rozważaniami opartymi o wspomnienia byłych więźniów obozu koncentracyjnego. Wyrazem solidarności z cierpiącymi z powodu wojny będą rozważania w języku polskim i ukraińskim.
 8. Zwyczajem lat ubiegłych proszę o zbieranie ofiar na Grób Pana Jezusa, Koniec Wielkiego Postu to sposobna okazja, aby zadbać o krzyże – symbol naszej wiary i nadziei. Znajdują się wszędzie, gdzie toczy się nasze życie: przy drogach, na placach, w przydomowych ogródkach i na innych miejscach. Kiedy będziemy świętować triumf Krzyża, niech te, obok których przechodzimy, na które spoglądamy, będą zadbane, odnowione, a ich otoczenie wysprzątane.
 9. W następną niedzielę odbędzie się przy naszej świątyni Kiermasz Wielkanocny, przed i po Mszach św.
 10. , – w której warto przeczytać: „Strach i nadzieja”; „Głos armat i modlitwa” oraz „Gość Niedzielny” a w nim m.in. „Jak ukarać Putina?”; „Wielki Post – droga do wolności”.Dla dzieci jest nowy kwietniowy numer Małego Gościa Niedzielnego.   
 11. Rocznice: + Janina STACHYRA, Kazimierz SUSZEK, Marianna MACIAK, Edward KUTA, Eugeniusz JANEK, Stanisław KĘSIK, Kazimiera BUTRYN, Michał MARUSZAK, Wiesław MIZURA
 12. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości. Niech Pan Bóg obdarza wszystkich swoimi łaskami