Przejdź do treści

Ogłoszenia- Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego 21.05.2023

 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i terenu wokół naszej świątyni paniom Zofii GŁOWACKIEJ i Ninie GŁOWACKIEJ za sprzątanie świątyni oraz panom Piotrowi URBAŃCOWI, Adamowi BOGUCKIEMU i Filipowi BOGUCKIEMU za koszenie trawy
 2. Miesiąc maj jest czasem modlitwy o Boże błogosławieństwo dla gospodarzy. Harmonogram poświecenia pól wraz z Mszą św.: 21 maja, 17.00 – Dęba, Paluchów, Posiołek, Granice. Proszę o przygotowanie miejsc do sprawowania Mszy św. i poświęcenia.
 3. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w środę o godzinie 19.30
 4. W piątek obchodzimy Dzień Matki. Naszym ziemskim matkom jesteśmy winni dozgonną wdzięczność za życie, wychowanie i wszelki trud. Pamiętajmy, że zawsze pozostaniemy dłużnikami naszych rodzicielek, okażmy im naszą wdzięczna pamięć modlitewną. Niech to będzie również dzień wdzięczności Bogu, że dał nam Maryję za matkę.
 5. Spowiedź dzieci I Komunijnych i ich rodziców w piątek od godziny 19.00
 6. Przypominam, że mija czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej, do której jesteśmy zobowiązani na mocy przykazania kościelnego. Nadchodząca niedziela, kiedy będziemy celebrować Zesłanie Ducha Świętego, jest ostatnią niedzielą Wielkanocy. Przygotujmy się na jak najlepsze przyjęcie Trzeciej Osoby Trójcy Świętej, czerpiąc zwłaszcza wzór z Apostołów zgromadzonych wokół Maryi na modlitwie w Wieczerniku.
 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość I Komunii Świętej o godzinie 11.00
 8. W przyszłą niedzielę Msza święta w kościele w intencji zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych i spoczywających na naszym cmentarzu o godzinie 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o godzinie 17.15. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania
 9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godzinie 9.00
 10. W przyszły poniedziałek będziemy przeżywać w naszej parafii Uroczystość Odpustową o godzinie 12.00. Mszę św. w intencji Parafian będzie sprawował ks. Proboszcz Wiesław NOWICKI z Rudna. Proszę Radę Parafialną o zorganizowanie procesji, zapraszam dzieci do niesienia wstążek, poduszek i dziewczynki do sypania kwiatów
 11. Do nabycia jest prasa katolicka. „Gość Niedzielny” a w nim m.in. „Najważniejsza jest zawsze miłość i rodzina”, „Jelito pod ochroną”. Dla dzieci jest nowy czerwcowy numer Małego Gościa Niedzielnego z patronami roku 2023.          
 12. Bóg zapłać za indywidualne ofiary i wpłaty na wymianę drzwi.
 13. Wspominamy w modlitwie tych, którzy odeszli: + Marian POLAK, Stanisław CHABROS, Jan OWCZAREK, Krystyna DUDEK, Teodora SZLENDAK Feliks PRÓCHNIAK, Stanisława OCHAL
 14. Dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości.