Przejdź do treści

Ogłoszenia IV Niedziela zwykła 29.01.2023

 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i terenu wokół naszej świątyni paniom Urszuli KOZAK, Katarzynie KOZAK, Zofii PASEK i Annie JAMROZIK
 2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godzinie 9.00 – Za parafie– Módlmy się, aby parafie, w których centralne miejsce zajmuje komunia, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterskimi i otwartymi na najbardziej potrzebujących.
 3. Dziś ofiary składane do puszek będą przeznaczone na pomoc chorym na trąd.
 4. W czwartek będziemy liturgii przeżywać święto Ofiarowania Pańskiego. Święto Ofiarowania Pańskiego przypada czterdziestego dnia po Bożym Narodzeniu. Jest to pamiątka ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej i dokonania przez Matkę Bożą obrzędu oczyszczenia. Jest to także dzień życia konsekrowanego. Msze św. w naszej świątyni o 9.00, 16.00 i 16.30. Na Mszach świętych będzie miało miejsce błogosławieństwo świec zwanych gromnicami. Dawniej wystawiano je zapalone w oknach podczas burz oraz wkładano w dłonie konających. Zwyczaj ten nawiązuje do Chrystusa – Światłości świata. Mimo że święto to ma charakter Pański, w tradycji polskiej otrzymało silny charakter Maryjny; Chrystus jest Światłością świata, oświecającą nasze ciemne drogi, na których przewodniczy nam Jezusowa Matka.
 5. Najbliższy piątek to I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godziny 10.30. Spowiedź od godziny 15.30.
 6. W sobotę I sobota miesiąca lutego. Spowiedź po Mszy św. o 16,30, nabożeństwo I soboty miesiąca po Mszy św. o godzinie 17.00
 7. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca, po Mszy św. o godzinie 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, – dyżur eucharystyczny pełni Dęba.
 8. W przyszłą niedzielę zapraszam na Mszę św. o godzinie 11.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz ich rodziców. Po Mszy św. – spotkanie
 9. Do nabycia są Niedziela, – w której warto przeczytać: „ Dziennikarze bronią papieża „ – Do Niedzieli  dołączony  jest  bezpłatny,  specjalny dodatek pt. „Jan Paweł II – Odkrywamy prawdę”, w którym demaskujemy kłamstwa, jakie formułowane są pod adresem świętego papieża, oraz „ Starość nie może być samotna „ – Co trzeci Polak powyżej 75. roku życia mieszka sam. Samotność jednak coraz częściej dotyczy także młodzieży i ludzi w wieku produkcyjnym – przyglądamy się temu ”, oraz Gość Niedzielny – „ Kolędy polskich pokoleń  . Dla dzieci jest nowy lutowy numer Małego Gościa Niedzielnego z obrazkiem i modlitwą za babcie i dziadka.  Cena Niedzieli i Gościa Niedzielnego od nowego roku wynosi 10 zł a Małego Gościa Niedzielnego 7 zł
 10. Rocznice: + Marianna WOJTASZEK, Stefan OGÓREK, Marianna KOZAK, ks. Franciszek RZĄD, Władysław TRYBUŁA,
 11. Dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości.