Przejdź do treści

Ogłoszenia IV Niedziela Wielkanocna 21.04.2024

  1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i terenu wokół niego paniom Halinie NOWAK, Magdalenie NOWAK, Elżbiecie SIEKLICKIEJ I Natalii SIEKLICKIEJ

  2. Dzisiejszą niedzielą, która jest nazywana niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna się w całym kościele katolickim tydzień modlitw o powołania do służby Bożej. W naszych wspólnych i indywidualnych modlitwach polecamy Bogu sprawę powołań kapłańskich i zakonnych (szczególnie z naszej społeczności parafialnej), aby nigdy nie zabrakło tych, którzy będą głosić słowem i przykładem naukę Bożą prowadzącą ludzi do zbawienia.

  3.  XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie, czyli tzw. Biskupiak, zaprasza uczniów kończących naukę w szkołach podstawowych na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w środę 24 kwietnia i rozpocznie się o godz. 12.00. Podczas tego spotkania będzie można zapoznać się z ofertą szkoły na nowy rok szkolny oraz spotkać się z nauczycielami i uczniami liceum. Biskupiak jest jedynym katolickim liceum publicznym prowadzonym przez naszą Archidiecezję. Oprócz solidnego przygotowania do matury zapewnia dobrą atmosferę oraz troskę o wychowanie w poszanowaniu wartości zgodnych z wiarą katolicką. Dysponujemy też internatem dla młodzieży zamiejscowej.  

  4. Dziękuję panu Piotrowi URBAŃCOWI za zrobienie stojaka na trybularze

  5. Dziś po Mszy świętej o godzinie 9.00 spotkanie Rady Parafialnej

  6. Dziś poświęcenie pól Dęby, Paluchowa i Węgielnicy. Poświęcenie rozpoczniemy od poświęcenia nowego krzyża na Paluchowie. Jeśli będzie pogoda nie sprzyjająca Msza św. będzie sprawowana w naszej świątyni

  7. Dzięki zaangażowaniu i wykonanej pracy kilku parafian zostały odnowione toalety, te prace zostały wykonane w czynie społecznym, podobnie jak i przecinka drzew wokół naszej świątyni. Koszt materiałów wyniósł 6 tys. zł. Do całkowitej spłaty brakuje 1900 zł. Gdyby byli chętni do wsparcia tej inwestycji serdecznie zapraszam. Mam też prośbę o zachowanie porządku i kultury tego miejsca.

  1. Wspominamy tych, którzy odeszli: + Janusz KWAŚNY, Zuzanna KOZAK , Józef SKRZYPIEC, Marianna PISKORSKA, Józef DUDEK, Emilia BUTRYN

  2. Dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości.