Przejdź do treści

Ogłoszenia II Niedziela zwykła 17.01.2021

  1. Dziękuję, za sprzątanie kościoła pani Jadwidze KUNIE i za odśnieżanie panu Ryszardowi JANKOWI
  2. W imieniu księdza Rektora i Alumnów naszego Seminarium Duchownego w Lublinie składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę.
  3. Od 17-24 stycznia trwa w całym Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niestrudzenie o potrzebie tej modlitwy podczas swojego długiego pontyfikatu przypominał Święty Jan Paweł II. – „W imię Jezusa proszę o wspólne chrześcijańskie świadectwo. Naszej wiary, żywej i głębokiej, potrzebuje bardzo Zachód na historycznym etapie budowania nowego systemu wielorakich odniesień. Mocnego znaku zawierzenia Chrystusowi potrzebuje Wschód, duchowo spustoszony przez lata programowej ateizacji. Europa potrzebuje nas wszystkich zebranych solidarnie wokół Krzyża i Ewangelii”. W to nawoływanie Kościoła włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w budowanie jedności, w dzieło ekumenizmu. 
  4. We czwartek 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w piątek 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa i serdeczna pamięć.
  5. W przyszłą niedzielę spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców po Mszy św. o godz. 12.00
  6. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 16.00 zapraszam drugą część mieszkańców CHOSZCZOWA – od pani Genowefy SUMOREK DO Państwa Iwony i Andrzeja MAŃKO, pana Stefana STĘPNIAKA i mieszkańców MARIANKI. Proszę ze sobą zabrać wodę do poświecenia. Msza św. będzie sprawowana w intencji mieszkańców z prośbą o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku. Jest to zastępcza forma wizyty kolędowej. Każda rodzina otrzyma na pamiątkę obrazek kolędowy i książeczkę.  
  7. Do nabycia „Niedziela”, – w której warto przeczytać: „Szczepionkowy wyścig”; „Ratujmy młode pokolenia” oraz „Gość Niedzielny” a w nim m.in. „Niemodna asceza w modnym opakowaniu”; „Dlaczego trzeba się modlić o jedność chrześcijan?”. Dla dzieci jest nowy lutowy numer Małego Gościa Niedzielnego z wieloma ciekawostkami oraz dodatkiem „Ruszaj tylko głową”
  8. Rocznice: + Jan KOZAK, Henryk MIKOS, Aleksandra MARUSZAK, Stanisław KUTA, Barbara STANIAK, Stefan SUMOREK,