Przejdź do treści

Ogłoszenia II Niedziela zwykła 16.01.2022

  1. Dziękuję państwu Hannie i Jerzemu AFTYKA za sprzątanie świątyni. W czasie zimowym proszę aby do sprzątania kościoła przychodziła tylko jedna rodzina. Przypominam, także że dyżur pełniony jest przez cały tydzień, od soboty do soboty, w razie opadów śniegu do odśnieżania zapraszam panów z domów, które pełniły i pełnią dyżur
  1. Od 16-23 stycznia trwa w całym Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niestrudzenie o potrzebie tej modlitwy podczas swojego długiego pontyfikatu przypominał Święty Jan Paweł II. – „W imię Jezusa proszę o wspólne chrześcijańskie świadectwo. Naszej wiary, żywej i głębokiej, potrzebuje bardzo Zachód na historycznym etapie budowania nowego systemu wielorakich odniesień. Mocnego znaku zawierzenia Chrystusowi potrzebuje Wschód, duchowo spustoszony przez lata programowej ateizacji. Europa potrzebuje nas wszystkich zebranych solidarnie wokół Krzyża i Ewangelii”. W to nawoływanie Kościoła włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w budowanie jedności, w dzieło ekumenizmu. 
  1. Do naszej strony parafialnej została dodana zakładka – cmentarz parafialny, każde miejsce pochówku zostało sfotografowane i skatalogowane, na stronie są dostępne informacje odnośnie zmarłych, jest też plan całego cmentarza, a także miejsce na korespondencję, ewentualne błędy proszę zgłaszać do zakrystii lub kancelarii parafialnej
  1. Dziś w naszej świątyni gościmy kleryka 4 roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na potrzeby Seminarium Duchownego                                                                                                                   
  1. W najbliższą sobotę zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na godzinę 12.00.
  1. W piątek 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w sobotę 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa i serdeczna pamięć.
  1. Na stoliku przy ołtarzu są do nabycia „Niedziela”, – w której warto przeczytać: „Dlaczego jesteśmy wciąż podzieleni?”; „Dziś dodatek tematyczny Dbaj o zdrowie!” oraz „Gość Niedzielny” a w nim m.in. „Posłuchaj historii Mojżesza – Księga Rodzaju i Księga Wyjścia na płycie audio”; „Rodzina uratuje świat”. Dla dzieci jest jeszcze styczniowy numer Małego Gościa Niedzielnego.  
  1. Rocznice: + Teodora KOBUS, Krystyna ROSA, Roman TRYBUŁA, Jan KOZAK, Henryk MIKOS, Aleksandra MARUSZAK, Stanisław KUTA, Barbara STASIAK, Stefan SUMOREK
  2. Dziękuję za dzisiejszą wspólną modlitwę i życzę dobrego dnia Pańskiego. Niech Pan Bóg obdarza wszystkich swoimi łaskami.