Przejdź do treści

Ogłoszenia I Niedziela Wielkiego Postu 06.03.2022

 1. Dziękuję paniom Zofii i Magdalenie CHABROS za sprzątanie naszej świątyni we wtorek przed Środą Popielcową a także paniom Jolancie, Justynie i Karolinie MARUSZAK za sprzątanie kościoła i przygotowanie dekoracji wielkopostnej
 2. Dziś I Niedziela miesiąca marca, po Mszy św. o godzinie 9.00, adoracji Najświętszego Sakramentu, dyżur eucharystyczny pełni Choszczów
 3. Środą Popielcową rozpoczęliśmy czas czterdziestodniowego Postu. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową po Mszy św. o godz. 16.00, a w niedzielę rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 9.00.Nie żałujmy czasu i odwagi, by pokazać, że mocno trwamy przy Chrystusowym Krzyżu – znaku zbawienia.
 4. Na czas wielkiego postu została wystawiona jest puszka Jałmużna Wielkopostna
 5. Przyszła niedziela to dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami, ofiary zebrane do puszek będą przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny
 6. W przyszłą niedzielę zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców na Mszę św. o godzinie 12.00
 7. W przyszłą niedzielę ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie
 8. Na naszej parafialnej stronie została uruchomiona nowa zakładka informacyjna dotycząca zmarłych, pojawiła się także zakładka Transmisja Mszy św., która umożliwia osobom starszym, będącym w kwarantannie, czy też izolacji, oraz wszystkim chorym, a także mieszkańcom naszej Parafii przebywającym poza granicami łączność z naszym kościołem parafialnym
 9. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel pomocy uchodźcom z Ukrainy, dziękuję za serce, ofiarność i umiejętność dzielenia się z innymi, szczególnie potrzebującymi
 10. Rocznice: + Józef STĘPNIAK, Wacław SOBIESIEK, Joanna CHRZAN, Jan WOJTASZEK, Marianna JANEK,
 11. Do nabycia są  „Niedziela”, – w której warto przeczytać: „O wojnie, dramacie ludzi i pomocy dla potrzebujących”; „Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie?” oraz „Gość Niedzielny” a w nim m.in. „Czy heroiczny opór Ukraińców zniweczy agresywne plany Putina?”; „Dziś dalsza część Biblii audio – księgi prorockie”. Dla dzieci jest nowy marcowy numer Małego Gościa Niedzielnego.   
 12. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości. Niech Pan Bóg obdarza wszystkich swoimi łaskami