Przejdź do treści

Ogłoszenia 34 Niedziela zwykła 20.11.2022

  1. Dziękuję paniom Zofii i Anecie SEREWOM za sprzątanie kościoła
  2. Na cmentarzu jest już postawiony duży kontener na śmieci nieorganiczne, obok kontenera składujemy śmieci organiczne  bądźmy wszyscy gospodarzami tego świętego miejsca. Ponawiam prośbę o wypełnianie ankiet dotyczących zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu parafialnym.
  3. Jeszcze dziś można składać propozycję nazwisk osób do nowej Rady Parafialnej. Na kartkach przygotowanych w domu proszę wypisać imiona i nazwiska czterech kandydatów. Kandydatami do rad Parafialnych mogą być pełnoletni katolicy, którzy przyjęli Sakrament Bierzmowania, czynnie uczestniczą w życiu wspólnoty wiernych i są znani z zasad życia zgodnego z etyką katolicką. 27. XI będzie wywieszona lista z kandydatami z poszczególnych miejscowości. Natomiast bezpośrednie wybory odbędą się w niedzielę 04 XII,  tak jak słyszeliśmy o tym z dekretu Księdza Arcybiskupa. Prosimy poważnie podejść do tej sprawy, gdyż będą wybierane osoby, które będą służyć pomocą i radą w zarządzaniu parafią na kolejne 5 lat.
  4. Dziś po Mszy św. o godzinie 9.00 zostaną poświęcone opłatki. Radni Parafialni z poszczególnych miejscowości rozniosą je do naszych rodzin – Ofiary zebrane przy tej okazji zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
  5. Dziś błogosławimy także świece CARITAS na wigilijny stół – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom zostało zapoczątkowane przez Caritas w 1994 r. Światło świecy przypomina Polakom, że na naszą pomoc czekają ci, którzy nas potrzebują. Świeca duża – 20 zł, mała – 10 zł
  6. Dziś – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela tego roku liturgicznego.
  7. Do nabycia jest „Niedziela”, – w której warto przeczytać: „Jeszcze wolność czy już niewola?”; „Pokonał anoreksję dzięki modlitwie”; oraz „Gość Niedzielny” a w nim „Aby prawda o papieżu Polaku była powszechna, potrzebna jest wiedza, nie propaganda” „Kluczem wszystkich kryzysów małżeńskich jest brak kontaktu – jak ratować małżeństwo?”. Dla dzieci jest już nowy grudniowy numer Małego Gościa Niedzielnego z adwentowa
  8. Rocznice: + Henryk MAŃKO, Marianna TRYBUŁA, Jan SOBIESIEK, Jan WIEJAK, Eugeniusz KOZAK, Janina CHABROS, Feliks PASEK, Stanisław, SKOWRONEK
  9. Dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości.

 

Plan rekolekcji adwentowych 02- 04 grudnia 2022 r. – Ks. dr hab. Marek Słomka prof. KUL

 

Piątek 02.12. 2022

 

9.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

16.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

 

Sobota 03. 12. 2022

 

8.15 – spowiedź

9.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

15.15 – spowiedź

16.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

 

Niedziela 04. 12. 2022

 

9.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

  1. 00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

12.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich