Przejdź do treści

Ogłoszenia 31 maja -Zesłanie Ducha Świętego

 1. Została uruchomiona strona internetowa naszej parafii http://parafiadeba.pl
 2. Od soboty 30 maja nie obowiązują limity wiernych chcących uczestniczyć we mszy św. Arcybiskup Stanisław Budzik z dniem 31 maja odwołał dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej mszy św. (https://archidiecezjalubelska.pl/blog/dekret-dotyczacy-dyspensy-od-obowiazku-uczestnictwa-we-mszy-swietej/). Oznacza to, że wszyscy wierni mają obowiązek udziału w niedzielnej mszy św. Zapraszam zatem do wspólnej modlitwy w kościele przypominając o dalszym obowiązku zachowania zasad bezpieczeństwa higienicznego.
 3. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa codziennie po mszy św. o godzinie 18.00, i w niedzielę po Mszy o godz. 9.00
 4. Dziękuję za koszenie trawy wokół świątyni panu Michałowi JAREMKOWI oraz sprzątanie kościoła i terenu wokół paniom Elżbiecie OSEMEK, Monice OSEMEK i Urszuli JAREMEK
 5. Dziękuję paniom Alinie SZEWCZYK, Agnieszce SZEWCZYK I Aleksandrze SZEWCZYK za piękną kompozycję kwiatową, ułożenie kwiatów. Takie bukiety a nawet jeszcze ładniejsze panię mogą przygotować na każdą uroczystość, czy to ślub, rocznica.
 6. Dziękuję radnym z Wolicy za przystrojenie Kościoła, p. Witoldowi SKOWRONKOWI I Józefowi STĘPNIAKOWI
 7. Obchodzimy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Odpust zupełny może uzyskać każdy wierny, który w kościele lub kaplicy pobożnie będzie uczestniczyć w uroczystym śpiewie lub recytacji hymnu Veni Creator. Nie ma dziś Mszy św. w związku z poświeceniem pól. O godzinie 17.15 Rozpoczniemy modlitwę różańcową za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych w naszej świątyni. Natomiast o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w int. zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych oraz w intencji zmarłych spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu. Od godz. 17.00 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi, przyjedzie trzech księży z sąsiednich parafii. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, tych, którzy nie byli jeszcze u spowiedzi i Komunii Św. Wielkanocnej.
 8. Jutro będziemy przeżywać w naszej parafii Uroczystość odpustową Matki Kościoła. Msza św. zawiązana z odpustem o godz. 12.00 bez procesji. Możliwość uzyskania odpustu.
 9. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca, w piątek spowiedź od godziny 17.30, w sobotę także od 17.30.
 10. W dniu 22 maja 2020 r. papież Franciszek mianował nowego biskupa pomocniczego dla naszej archidiecezji. Został nim ks. Adam Bab – dotychczasowy proboszcz parafii św. Józefa w Lublinie oraz wikariusz biskupi do sprawa młodzieży. Nowemu Księdzu Biskupowi życzymy obfitości Bożych łask w apostolskim posługiwaniu.
 11. W piątek jest możliwość odwiedzenia chorych od godz. 11.00. Chętnych proszę zgłaszać do kancelarii parafialnej.
 12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz utrzymania parafii.
 13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
 14. Rocznice: + Henryk SKOWRONEK, Władysława KOZAK, Krzysztof Kuta, Jan WIEJAK, Elżbieta MIZIUŁA,