Przejdź do treści

Ogłoszenia 31.01.2021 – IV Niedziela zwykła

  1. Dziękuję, za sprzątanie kościoła oraz odśnieżanie rodzinie państwa MISIURKÓW
  2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 9.00
  3. We wtorek 2 dzień lutego – obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane w polskiej tradycji świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w naszej parafii o  godzinie 9.00, 11.00, 12.00 i 16.00. Na Mszach świętych będzie miało miejsce błogosławieństwo świec zwanych gromnicami. Dawniej wystawiano je zapalone w oknach podczas burz oraz wkładano w dłonie konających. Zwyczaj ten nawiązuje do Chrystusa – Światłości świata. Mimo że święto to ma charakter Pański, w tradycji polskiej otrzymało silny charakter Maryjny; Chrystus jest Światłością świata, oświecającą nasze ciemne drogi, na których przewodniczy nam Jezusowa Matka.
  4. Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia konsekrowanego, ustanowionym przez Jana Pawła II w 1997 roku. Naszą modlitwą ogarniamy osoby oddane w szczególny sposób na wyłączną służbę Bogu w licznych zgromadzeniach żeńskich i męskich. Prosimy w tym dniu dobrego Boga o liczne i święte powołania. Ofiary składane na tace będą przeznaczone na zakony kontemplacyjne. W tym dniu przypada też 23 rocznica święceń biskupich naszego Biskupa Mieczysława Cisło – pamiętajmy w naszych modlitwach o pasterzu naszej Archidiecezji.
  5. We wtorek na Mszę św. o godz. 16.00 zapraszam drugą część mieszkańców Dęby od państwa Urszuli i Grzegorza PRÓCHNIAKÓW do państwa Teresy i KAROLA KOBUSÓW, oraz mieszkańców PALUCHOWA. Proszę ze sobą zabrać wodę do poświecenia. Msza św. będzie sprawowana w intencji mieszkańców z prośbą o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku. Jest to zastępcza forma wizyty kolędowej. Każda rodzina otrzyma na pamiątkę obrazek kolędowy i książeczkę. 
  6. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godziny 10.30, spowiedź do godziny 15.30
  7. W pierwszą sobotę miesiąca spowiedź od godziny 17.15, Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca o godzinie 17.30
  8. W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca – dyżur eucharystyczny pełni Wolica
  9. Na stoliku przy wyjściu są do nabycia „Niedziela”, – w której warto przeczytać: „Po co światu zakony? – cała prawda o życiu za furtą”; „Nie martw się Bóg cię chroni” oraz „Gość Niedzielny” a w nim m.in. „Czy można podzielić społeczeństwo na ludzi bezpiecznych i roznoszących wirusa?”; „Niewidzialni bohaterowie”. Dla dzieci jest nowy lutowy numer Małego Gościa Niedzielnego 
  10. Rocznice: + Roman TRYBUŁA, Alina CHABROS, Stefan OGÓREK, Marianna KOZAK, Władysław TRYBUŁA