Przejdź do treści

Ogłoszenia 30 Niedziela zwykła 23.10.2022

 1. Dziękuję paniom Marii CISZ, Małgorzacie KOBUS i Anecie DĄBROWSKIEJ za sprzątanie świątyni i terenu wokół niej oraz panom Marianowi KOBUSOWI i Markowi SEKICIE za koszenie trawy wokół naszego kościoła
 2. Dzisiejszą niedzielą w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Podczas modlitw różańcowych będziemy polecali te intencje. To stosowny czas abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Tydzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj ofiary składane do puszki są przeznaczone na Papieskie Dzieła Dziecięctwa Misyjnego. Puszka jest na stoliku przy wyjściu z kościoła
 3. Dziękuję państwu młodym Martynie i Mateuszowi ABRAMOWICZOM za ofiarowanie kwiatów przy ołtarzu głównym oraz sprzątającym za kwiaty przy ołtarzu bocznym
 4. Na cmentarzu jest już postawiony duży kontener na śmieci organiczne, zbliża się coroczna Uroczystość Wszystkich Świętych,  plan tej uroczystości będzie podany w przyszłą niedzielę, proszę o porządkowanie grobów najbliższych, bądźmy wszyscy gospodarzami tego świętego miejsca. Ponawiam prośbę o wypełnianie ankiet dotyczących zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu parafialnym.
 5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00
 6. W przyszłą niedzielę spotkanie Rady Parafialnej po Mszy św. o godz. 12.00
 7. W imieniu wszystkich parafian, chciałbym podziękować ofiarodawcy, dzięki któremu został odnowiony pomnik ks. Kanonika SIUDEMA, dzięki któremu powstała nasza świątynia i parafia
 8. Na ławkach wyłożone są kartki wypominkowe, na których należy wypisać imiona zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie w miesiącu listopadzie podczas Mszy św. 1 i 2 listopada, a także w modlitwie różańcowej w poszczególne niedziele listopada. Proszę na kartkach także dopisać miejscowość, dla ułatwienia sortowania
 9. Wypominki – porządek nabożeństw;

 6 listopada /niedziela/ po Mszy św. o godzinie 16.00 – Wolica

11 listopada /Piątek/ po Mszy św. o godzinie 16.00 – Bronisławka

13 listopada / niedziela/ po Mszy św. o godzinie 16.00 –– Choszczów

20 listopada /niedziela/ po Mszy św. o godzinie 16.00 – Dęba, Paluchów, Posiołek

 1. Do nabycia jest „Niedziela”, – w której warto przeczytać: „Co zrobiliśmy ze światem powierzonym nam przez Boga?”; „Nawrócił się w więzieniu” dziś kolejny dodatek Bliżej życia z wiarą; oraz „Gość Niedzielny” a w nim „Jaki jest naprawdę stan bezpieczeństwa w Polsce?” „Jakie są powody odchodzenia wiernych od Kościoła?”. Dla dzieci jest nowy listopadowy numer Małego Gościa Niedzielnego ze specjalnymi modlitwami na trudne sytuacje.
 2. Z naszej parafialnej rodziny odszedł do wieczności śp. Grzegorz ALEKSANDROWICZ.  Msza św. pogrzebowa we wtorek 0 godzinie 11.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …..
 3. Rocznice: + Zuzanna PASEK, Witold RACZYŃSKI, Adela STĘPNIAK, Józef WIEJAK, Władysława OKOŃ, Marian STĘPNIAK, Stefan CHABROS
 4. wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości.