Przejdź do treści

Ogłoszenia 28.03.2021

 1. Dziękuję paniom Danucie STRÓŻEK I Agnieszce OKOŃ za sprzątanie świątyni i porządki wokół kościoła
 2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godzinie 17.00
 3. Koniec Wielkiego Postu to sposobna okazja, aby zadbać o krzyże – symbol naszej wiary i nadziei. Znajdują się wszędzie, gdzie toczy się nasze życie: przy drogach, na placach, w przydomowych ogródkach i na innych miejscach. Kiedy będziemy świętować triumf Krzyża, niech te, obok których przechodzimy, na które spoglądamy, będą zadbane, odnowione, a ich otoczenie wysprzątane.
 4. Dziś Niedziela Palmowa pamiątka Uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo palm, które odbywa się na początku Mszy św.
 5. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, który został ustanowiony w celu przeżycia przez Kościół Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana.
 6. Spotkanie ministrantów w czwartek o godz. 12.00
 7. Wielki Czwartek jest pamiątką ustanowienia Mszy św., Najświętszego Sakramentu oraz sakramentu Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 bez obrzędu umycia nóg ze względu na pandemię. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy.
 8. Wielki Piątekjest Pamiątką Męki i Śmierci Chrystusa. Liturgię rozpoczniemy o  17.00 Drogą Krzyżową. Po drodze krzyżowej o 18.00 nastąpi Liturgia Wielkopiątkowa z adoracją krzyża – ofiary składane przy adoracji krzyża będą przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej – następnie przeniesienie Pana Jezusa do grobu i adoracja do 22.00. Pamiętamy, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły.
 9. Adoracja Wielki Czwartek, Wielki Piątek do godz. 22.00 i Wielka Sobota od godz. 13.00 do 18.00. Wielki Czwartek – Wolica, Wielki Piątek – Bronisławka, Wielka Sobota – 13.00 – 14.00 Choszczów, Marianka,14.00 – 15.00 Dęba, Węgielnica ,15.00 – 16.00 Paluchów, Marianka, 16.00 – 17.00 Posiołek. W Niedzielę Zmartwychwstania Rezurekcja o 6.00 bez procesji.

 

 • Wielka Sobota. Odbędzie się obrzęd poświecenia pokarmów z zachowaniem ścisłych norm sanitarnych.   
 • Porządek poświęcenia pokarmów: Wolica godz. 9.30, Bronisławka godz. 9.45, Choszczów 10.00, Kościół 10.15, Dęba godz. 10.30, Posiołek godz. 10.45

 

 • Od 27 marca obowiązują w całej Polsce jeszcze większe obostrzenia związane z pandemią wirusową. Sytuacja jest bardzo dynamiczna. My ciągle informujemy aby były przestrzegane wszelkie zasady bezpieczeństwa. Przestrzeganie tych zaleceń sanitarnych to wyraz naszej odpowiedzialności za siebie nawzajem. Podchodząc do komunii św. zachowujmy odpowiednie odległości od osoby poprzedzającej. Wszystkich uczestników liturgii obowiązują ochronne maseczki zakrywające usta i nos, które możemy zdjąć tylko podczas przyjmowania Komunii świętej. Obecnie w miejscach kultu religijnego może uczestniczyć 1 osoba na 20m2 powierzchni całego kościoła. W naszej świątyni jest to maksymalnie 15 osób. Episkopat Polski i Ministerstwo Zdrowia wydało specjalne rozporządzenie i zobowiązali proboszczów do dopilnowania, aby były przestrzegane te zasady. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencje mszalne. Ci dla których zbraknie miejsc w kościele mogą uczestniczyć na zewnątrz kościoła, oczywiście zachowując dystans i również mają mieć zasłonięte usta i nos poprzez maseczki ochronne. Przypominamy też iż w dalszym ciągu obowiązuje dyspensa Arcybiskupa co do uczestnictwa w świątyniach we Mszach świętych w okresie pandemii ale mamy uczestniczyć za pomocą środków masowego przekazu i przyjmować komunię świętą duchową.
 • Na stoliku do nabycia jest „Niedziela”, – w której warto przeczytać: „Hosanna czy ukrzyżuj – po której stronie jesteś?”;,oraz „Gość Niedzielny” a w nim m.in. „Po co Bogu cierpienie?” oraz kolejne rozważania na rekolekcje wielkopostne” . Dla dzieci jest nowy kwietniowy już numer Małego Gościa Niedzielnego
 • Rocznice: + Krystyna AFTYKA, Julian AFTYKA, Mariusz AFTYKA, Henryk JANKOWSKI, Barbara SUMOREK, Papież Jan Paweł II, Henryk SUSZEK, Aleksander SOKOŁOWSKI, Janina STACHYRA