Przejdź do treści

Ogłoszenia 27.02.2022

  1. W związku z inwazją rosyjska na Ukrainę łączymy się z całym kościołem na modlitwie o jak najszybsze zakończenie tego konfliktu. Na apel Przewodniczącego Episkopatu Polski w całej Polsce dziś i w Środę Popielcową odbędzie się zbiórka do puszek.
  2. Jednym z największych wyzwań, przed jakimi stoi Kościół i nasza Ojczyzna, jest również ochrona trzeźwości. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Niech nasza postawa i zaangażowanie w to dzieło, z pomocą łaski Bożej, przyniesie błogosławione owoce dla Kościoła i całej naszej Ojczyzny.
  3. Dziś zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godzinie 9.00
  4. W tym tygodniu, 2 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W tym roku w szczególny sposób będzie ona obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. Popiół przypomina nam, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 9.00 i 17.00.  W TYM DNIU OBOWIAZUJE POST ŚCISŁY. Prawem o wstrzemięźliwość są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.00, nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00
  5. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca marca. W piątek odwiedziny chorych od godz. 10.30, spowiedź od godz. 15.30, w sobotę spowiedź od godz. 15.30, nabożeństwo I soboty po Mszy o godz. 16.00
  6. Na naszej parafialnej stronie została uruchomiona nowa zakładka informacyjna dotycząca zmarłych, pojawiła się także zakładka Transmisja Mszy św., która umożliwia osobom starszym, będącym w kwarantannie, czy też izolacji, oraz wszystkim chorym, a także mieszkańcom naszej Parafii przebywającym poza granicami łączność z naszym kościołem parafialnym
  7. Bardzo chciałbym podziękować panu Sławomirowi Łowczakowi Dyrektorowi Domu Kultury w Markuszowie oraz Jego synowi za bezinteresowne wykonanie prac związanych z montażem i podłączeniem kamery transmitującej Mszę św. z naszego kościoła
  8. Rocznice: + Irena KILIAN, Genowefa ZOSIK, Janina KUNA, Stanisław KOBUS
  9. Do nabycia są „Niedziela”, – w której warto przeczytać: „Rodzinie na pomoc”; „Miedzy emocjami a charyzmatem” oraz „Gość Niedzielny” a w nim m.in. „Wielka pora pokus odrzucania”; „Uchodźcy znad Dniepru”. Dla dzieci jest nowy marcowy numer Małego Gościa Niedzielnego.   
  • Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości. Niech Pan Bóg obdarza wszystkich swoimi łaskami.