Przejdź do treści

Ogłoszenia 21.11.2021

 1. Decyzją Penitencjarii Apostolskiej także w 2021 roku, ze względu na pandemię Covid-19, będzie można otrzymać odpust zupełny za wiernych zmarłychprzez cały listopad, a nie tylko przez osiem dni od Uroczystości Wszystkich Świętych. Penitencjaria Apostolska przedłużyła na cały miesiąc listopad 2021 roku wszystkie dobrodziejstwa duchowe udzielone ze względu na pandemię „Covid-19” w dekrecie z 22 października 2020 roku.
 2. Dziś – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela tego roku liturgicznego, Od następnej I niedzieli adwentu wejdziemy w nowy rok liturgiczny i duszpasterski Kościoła pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”.
 3. Dziś po Mszy św. o godzinie 9.00 zostaną poświęcone opłatki. Radni Parafialni z poszczególnych miejscowości od przyszłej niedzieli rozniosą je do naszych rodzin – Ofiary zebrane przy tej okazji zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 4. Dziś błogosławimy także świece CARITAS na wigilijny stół – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom zostało zapoczątkowane przez Caritas w 1994 r. Co roku, podczas adwentu, świece są rozprowadzane w parafiach w całej Polsce. Od blisko 20 lat akcja ma charakter ekumeniczny. Obecnie jest prowadzona przez Caritas wspólnie z Diakonią Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Diakonią Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Prawosławnym Ośrodkiem Miłosierdzia Eleos. Od początku nawiązuje do idei pustego miejsca przy stole. Światło świecy przypomina Polakom, że na naszą pomoc czekają ci, którzy nas potrzebują.
 5. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwrócił się z prośbą do wiernych oraz wszystkich ludzi dobrej woli o włączenie się w zbiórkę funduszy na rzecz migrantów. Dlatego dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce są zbierane  ofiary do puszek Caritas. „Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce” napisał przewodniczący Episkopatu Polski
 6. Dziękuję paniom Ewie RODAK i Marcie RYDZ za sprzątanie kościoła
 7. W sobotę spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania o godzinie 12.00
 8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godzinie 9.00
 9. Wypominki – porządek nabożeństw;

 

21 listopada / niedziela/ po Mszy św. o godzinie 16.00 –– Bronisławka

28 listopada /niedziela/ po Mszy św. o godzinie 16.00 – Wolica

 • W zakrystii są do nabycia kalendarze maryjne na 2022r.
 • Do nabycia jest „Niedziela”, – w której warto przeczytać: „Nie jesteśmy obojętni”; „Rodzice przegrywają z internetem”; oraz „Gość Niedzielny” a w nim „Królestwo Moje nie jest z tego świata” „Dziś dodatek płyta z filmem z filmem tragicznych losach błogosławionego księdza Jana Machy”. Dla dzieci jest jeszcze listopadowy numer Małego Gościa Niedzielnego.
 • Rocznice: + Stanisław Henryk MAŃKO, Marianna TRYBUŁA, Jan SOBIESIEK, Jan WIEJAK, Eugeniusz KOZAK, Janina CHABROS, Feliks PASEK, Stanisław SKOWRONEK
 1. Dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę i życzę dobrego Dnia Pańskiego