Przejdź do treści

Ogłoszenia 21.03.2021

 1. Dziękuję mieszkańcom Paluchowa za sprzątanie świątyni i terenu wokół kościoła
 2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy o godz. 17.00. nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu po mszy św. o godz. 9.00
 3. Zbiórka CARITAS do puszek w I, III i VI NIEDZIELĘ Wielkiego Postu– Jałmużna Wielkopostna / Jałmużna Wielkopostna polega na zbiórce ofiar pieniężnych przez cały okres Wielkiego Postu do puszek w parafiach Archidiecezji Lubelskiej.  Zebrane środki finansowe CARITAS przeznaczy na bieżącą działalność jadłodajni Anielska Przystań, w której każdego dnia potrzebujący otrzymują ciepłe posiłki /
 4. Ofiary złożone dziś na tacę będą przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie
 5. We czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele także jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt prócz Boga nad tym darem nie ma władzy. Msze św. w naszej świątyni o godzinie 16.00, 17.00 i 18.00. W tym dniu będzie się można włączyć w modlitwę „Duchowej Adopcji Poczętych Dzieci” podczas Mszy św. o godz. 17.00.  Na stoliku przy czasopismach są specjalne formularze.
 6. Koniec Wielkiego Postu to sposobna okazja, aby zadbać o krzyże – symbol naszej wiary i nadziei. Znajdują się wszędzie, gdzie toczy się nasze życie: przy drogach, na placach, w przydomowych ogródkach i na innych miejscach. Kiedy będziemy świętować triumf Krzyża, niech te, obok których przechodzimy, na które spoglądamy, będą zadbane, odnowione, a ich otoczenie wysprzątane.
 7. W następną niedzielę przeżywać będziemy – Niedzielę Palmową – pamiątkę Uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo palm, które odbywa się na początku Mszy św.
 8. W dalszym ciągu mają być przestrzegane wszelkie zasady bezpieczeństwa w związku z istniejącą epidemią wirusową. Przestrzeganie zaleceń sanitarnych związanych z pandemią to wyraz naszej odpowiedzialności za siebie nawzajem a także stosowanie w praktyce ewangelicznej zasady miłości bliźniego i troski o dobro wspólne. Do komunii św. podchodzimy procesyjne z zachowaniem odpowiednich odległości od osoby poprzedzającej. Wszystkich uczestników liturgii obowiązują ochronne maseczki zakrywające usta i nos zarówno w kościele jak i na zewnątrz, które możemy zdjąć tylko podczas przyjmowania Komunii świętej. Obecnie w liturgiach w kościołach może uczestniczyć 1 osoba na 15m2 powierzchni całego kościoła. Bardzo prosimy o przestrzeganie tych zaleceń.
 9. Na stoliku do nabycia jest „Niedziela”, – w której warto przeczytać: „Czy w Polsce prześladuje się katolików?”;,oraz „Gość Niedzielny” a w nim m.in. „Dlaczego młodzi odchodzą od wiary?” oraz kolejne rozważania na rekolekcje wielkopostne” .
 • Na stoliku także do nabycia wideoporadnik z autorskimi przepisami pani Magdy Gessler – cena 6 zł, oraz Modlitewnik do Świętego Józefa – CENA 3 zł
 • Rocznice: + Henryk CHABROS, Apolonia NAKONIECZNA, Józefa AFTYKA, Józef SKRZYPIEC, Henryk SUMOREK