Przejdź do treści

Ogłoszenia 20.12 – IV Niedziela Adwentu

  1. W środę odwiedziny chorych od godziny 11.30
  2. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia, naszym polskim zwyczajem jest wspólna wieczerza, bardzo proszę, by w ten wieczór nie zostawiać nikogo samego, niech to będzie wieczór, podczas, którego najbardziej zwaśnione osoby podadzą sobie dłonie w geście pojednania, wieczerza powinna mieć charakter religijny; Czytanie Pisma św., modlitwa, kolęda, dzielenie opłatkiem, życzenia, wspólnota stołu, kolędy, Pasterka o godzinie 22.00
  3. W piątek I dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. ; 9.00; 10.00, 11.00 i 12.00. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W sobotę  26 XII– II dzień świąt Bożego Narodzenia – Uroczystość św. Szczepana. Msze św. będą sprawowane o 9.00; 10.00; 11.00 i 12.00 Ofiary składane na tacę w tym dniu, będą przeznaczone na KUL. Poświecenie owsa. Najbliższa niedziela to Uroczystość św. Rodziny; Jezusa, Maryi i Józefa. . Msze św. będą sprawowane o 9.00; 11.00; 12.00 i 16.00. Na Mszę św. o godz. 16.00 zapraszam część mieszkańców Wolicy od państwa  Tadeusza i Zuzanny ZARZYKÓW do państwa Jana i Doroty SKOWRONKÓW. Proszę ze sobą zabrać wodę do poświecenia. Msza św. będzie sprawowana w intencji mieszkańców z prośbą o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku. Każda rodzina otrzyma na pamiątkę obrazek kolędowy i książeczkę.
  5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00
  6. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej do nabycia jest „Niedziela”, – w której warto przeczytać: „Kościół to nie firma nie upadnie”; „Polskie przejęcie mediów”; oraz „Gość Niedzielny” a w nim „Objawiło się Zycie – kolejna część rekolekcji adwentowych” „dziś w dodatku rodzinna modlitwa wigilijna”. Dla dzieci jest nowy styczniowy już numer Małego Gościa Niedzielnego ze stajenką do samodzielnego sklejenia
  7. Rocznice: + Józef PIECH, Stanisław OKOŃ, Józef SKWAREK, Kazimierz GAWDA, Waleria Paczek, Czesław OSEK, Eugeniusz WYSKWAR, Tadeusz SUSZEK