Przejdź do treści

Ogłoszenia 19.12.2021

 1. Dziękuję paniom Krystynie PYRZ, Teresie PYRZ i Marii PYRZ za sprzątanie świątyni
 2. Roraty; ŚRODA – godzina 6.30
 3. W najbliższy wtorek odwiedziny chorych od godziny 9.00. chorych proszę zapisywać w zakrystii kościoła lub telefonicznie
 4. Od środy będzie można zabrać ze sobą „ Światełko betlejemskie „, które harcerze dostarczą do naszej wspólnoty parafialnej
 5. W piątek szczególny dzień w roku – wigilia Narodzenia Pańskiego. Tradycje zachęca do powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych
 6. Wieczorem zasiądziemy do rodzinnego stołu. Wieczerza wigilijna powinna mieć charakter religijny jest to czuwanie – oczekiwanie na spełnienie obietnicy jaką było przyjście Chrystusa na świat. Niech nie zabraknie odczytanego fragmentu Ewangelii według św. Łukasza o narodzeniu Jezusa Chrystusa, wspólnej modlitwy, wspomnienia tych którzy odeszli z naszych rodzin, łamania się opłatkiem, kolędowania
 7. W sobotę uroczystość Narodzenia Pańskiego, msze św. w porządku niedzielnym.
 8. W tym roku drugi dzień świąteczny przypada w niedzielę i obchodzony jest jako święto Świętej Rodziny. To także dzień modlitwy za Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Ofiary tego dnia złożone na tacę przeznaczone są na potrzeby naszej katolickiej uczelni. W czasie wszystkich mszy będzie błogosławiony owies.
 9. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece wigilijne „CARITAS”.
 10. Do nabycia jest Niedziela a w niej „ Sprawdzian z Patriotyzmu „ oraz śpiewnik kolędowy z obrzędem wieczerzy wigilijnej, Gość Niedzielny i w nim „ Opowieść o żywym Kościele „ płyta z kolędami w wykonaniu Sióstr Karmelitanek z Islandii, dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny
 11. Rocznice: + Stanisław PACZEK, Józef PIECH, Stanisław OKOŃ, Józef SKWAREK, Kazimierz GAWDA, Waleria PACZEK, Czesław OSEK
 12. Dziękuję za dzisiejszą wspólną modlitwę i życzę dobrego dnia Pańskiego. Niech Pan Bóg obdarza wszystkich swoimi łaskami, abyśmy mogli przygotować się na owocne przeżywanie radości tajemnicy Boga, który stał się człowiekiem.