Przejdź do treści

Ogłoszenia 17 Niedziela zwykła 24.07.2022

  1. Dziękuję paniom Ewie DUMIE, Małgorzacie RACZYŃSKIEJ oraz Dorocie RACZYŃSKIEJ za sprzątanie kościoła.
  2. Przyjmowane są zapisy na 44 Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy, która w tym roku odbędzie się pod hasłem „Drogowskazy wiary”. Szczegółowe informacje są podane w gablotce. Również w tym roku można wesprzeć fundusz Idę z Tobą. Jest wiele osób, które nie mogą wybrać się na pątniczy szlak, gdyż sytuacja finansowa nie pozwala na pokrycie kosztów pielgrzymki. Dlatego zapraszamy chętnych, by wsparli ten Fundusz. W ten sposób pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej. Zapisy są przyjmowane w parafiach do 25 lipca
  3. We wtorek zapraszam rodziców młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania na spotkanie . o godzinie 19.00
  4. Dziś rozpoczyna się w całej Polsce Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem; „Niesiemy narodom pokój Chrystusa” Po każdej Mszy św. odbędzie się poświecenie pojazdów. Poświęcenie nie dotyczy tylko nowych pojazdów, ale wszystkich. Tak jak co roku obchodzimy swoje imieniny czy urodziny tak raz w roku święcimy nasze pojazdy i dziękujemy Bogu za szczęśliwie przejechane kilometry. Można też będzie złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla misjonarzy. W ich imieniu pragniemy z całego serca podziękować za każdy przysłowiowy grosz.
  5. Za dwa tygodnie odbędzie się w naszej parafii wizytacja Ks. Biskupa. Do naszej wspólnoty przybędzie ks. biskup pomocniczy Adam Bab.
  6. Trwa okres żniwny. Wypraszamy u Boga odpowiednią pogodę na ten czas i błogosławieństwo w czasie prac.
  7. Do nabycia jest „Niedziela”, – w której warto przeczytać: „Usłyszeć mądrość – Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych”,oraz „Gość Niedzielny” a w nim m.in. „Okoliczności towarzyszące papieskiej podróży do Kanady”. Dla dzieci jest wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego  
  8. Rocznice: + Jan SUMOREK
  9. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości.