Przejdź do treści

Ogłoszenia 15 Niedziela zwykła 16.07.2023

  1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i terenu wokół naszej świątyni Paniom Bogusławie PIĄTEK, Paulinie LISTOSZ i Monice PIECH Oraz panom Janowi JAŃCZAKOWI i Lucjanowi PIECHOWI
  2. Dziękuję mieszkańcom Paluchowa i Choszczowa za renowację krzyża
  3. We środę nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.30. O godzinie 18.00 Msza św. – ks. Jerzy POPIEŁUSZKO
  4. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy tym roku 4 sierpnia. Do 26 lipca będą przyjmowane zapisy w parafii. W tym roku będzie możliwość zapisów na pielgrzymkę drogą elektroniczną. Szczegóły na stronie internetowej pielgrzymka Lublin. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pielgrzymów, którzy z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w całej pielgrzymce wprowadzamy wariant pielgrzymowania pod hasłem „Ile możesz”. Codziennie z Lublina autokar będzie dowoził pielgrzymów na szlak pielgrzymkowy. Zapisy na ten wariant pielgrzymowania tylko drogą elektroniczną. Szczegóły na stronie http://pielgrzymka.lublin.pl/Zachęcam młodzież, dorosłych a nawet dzieci pod opieką dorosłych, by skorzystali z tej formy rekolekcji w drodze. Zachęcam również do wsparcia funduszu solidarnościowego „Idę z Tobą” w ten sposób konkretny pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej Częstochowskiej. W zakrystii bądź w kancelarii parafialnej można podać swoja intencję.
  5. W przyszłą niedzielę poświęcenie pojazdów po każdej Mszy świętej. Ofiary zebrane w tym dniu będą przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.
  6. Chciałbym podziękować tym wszystkim osobom, które wspierają naszą świątynię składanymi ofiarami i rozumieją wzrastające koszty jej utrzymania.
  7. Do nabycia jest prasa katolicka. Gość Niedzielny”a w nim m.in. „Kto będzie leczył nasze dzieci?”..   Dla dzieci jest wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego.   Są też kolorowanki dla dzieci w cenie promocyjnej 5 zł oraz książka – Wszystko o Świętym Józefie – także w cenie promocyjnej – 10 zł. Są także do nabycia książki: Panie pozostań z nami -kompendium wiedzy o Eucharystii, omówiona punkt po punkcie liturgia Mszy świętej,  w cenie 5 zł, Prymas Tysiąclecia w komiksie w cenie 20 zł, Wojna Polsko – Bolszewicka w komiksie – 20 zł i Wielka wyprawa Stanisława Kostki w komiksie – 20 zł
  8. Wspominamy w modlitwie tych, którzy odeszli: + Mieczysław OSEK, Zenobia OCHAL, Mieczysław OGÓREK, Adam RODAK,
  9. Dziękuję za wspólną modlitwę. Gorąco pozdrawiam osoby, które łączą się z nami, a szczególnie starszych i chorych i życzę wszystkim zdrowia oraz trwania w Bożej radości. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.